Święto “królowej sportu” w Łomży

Święto "królowej sportu" w Łomży

Już za niespełna miesiąc 5 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd odbędzie się V Międzynarodowy Miting Lekkoatletyczny z okazji 600-lecia miasta Łomży. Nad Narwią wystartują lekkoatleci z ponad dwudziestu krajów świata.

Będzie to piąta edycja imprezy, organizowanej w tym roku z wielkim rozmachem. Wydarzenie zbiega się bowiem z dwoma jubileuszami: 600-leciem nadania praw miejskich Łomży oraz 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednym ze sponsorów mitingu jest Miasto Łomża, które przeznaczyło na jego organizację środki w wysokości 50 tys. zł. Prezydent Mariusz Chrzanowski uważa, że warto inwestować w promocję poprzez sport. – Ta impreza rozwija się z roku na rok i już na stałe wpisała się do kalendarza łomżyńskich wydarzeń. Jest to znakomita reklama naszego miasta – mówi włodarz miasta nad Narwią.

Na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd zobaczymy wielu utytułowanych sportowców. Jednym z nich ma być tyczkarz Piotr Lisek, ubiegłoroczny wicemistrz świata z Londynu oraz zdobywca 4. miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Jeden z niewielu sześciometrowców na świecie. Swój udział potwierdził również Rafał Omelko, tegoroczny mistrz świata z Birmingham ze sztafety 4 × 400 m. – Chcemy zaprosić przynajmniej 10 olimpijczyków. Na dzień dzisiejszych wszystko jest jeszcze dogrywane – mówi Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS “Prefbet Śniadowo” Łomża, organizatora zawodów. Nie zabraknie również łomżyńskich lekkoatletów. W zawodach wystartuje m.in. Szymon Kulka, niedawny wicemistrz kraju w biegu na 10 000 m czy młodzieżowa wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą Beata Trzonkowska. Z powodu kontuzji zabraknie brązowej medalistki MP na 10 000 m oraz sensacyjnej zwyciężczyni maratonu w niemieckim Mainz – Olgi Kalendarovej-Ochal.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment