Święto dzieci w Łomży [FOTO]

Święto dzieci w Łomży [FOTO]

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta odbył się 1 czerwca Miejski Dzień Dziecka. Inicjatywa zorganizowana przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego przyciągnęła na Stary Rynek spore rzesze dzieci. – Niech te radosne i uśmiechnięte twarze towarzyszą Wam każdego dnia – mówił gospodarz miasta.

Atrakcje czekały na najmłodszych już od godzin przedpołudniowych. Na Starym Rynku każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Ogromną frajdę młodym uczestnikom sprawiła bez wątpienia dmuchana zjeżdżalnia. – Moje dzieciaki nie mogą się już doczekać. Bardzo fajnie, że jest takie wydarzenie i nie musimy martwić się o zorganizowanie czasu dzieciom – mówił pan Michał Bazydło, czekający w kolejce z dwójką swoich pociech na dmuchane szaleństwa. Oblegane było także rodeo, malowanie twarzy czy ogródek dwulatka. Jak przystało na Dzień Dziecka nie zabrakło waty cukrowej i lodów, wszystko oczywiście bezpłatnie. Organizowane były też konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Ratusz. Imprezę na łomżyńskiej starówce uświetniły występy zespołu Tabor.

Swoją godną oprawę miało również uhonorowanie laureatów 11. Festiwalu Piosenki Big Bit. Z roku na rok liczba jego uczestników rośnie. W tym przekroczyła “trzydziestkę”. Tegorocznym jurorem była Ewa Kuklińska, znana tancerka, piosenkarka i aktorka teatralna. – Młodzi mieli kogo naśladować. Nasza jurorka przekazywała im cenne wskazówki, jak zachowywać się na scenie, czy też w jaki sposób pokonać tremę – mówi Magda Sinoff, instruktor muzyki i animator kultury w grodzie nad Narwią. Nagrody wręczył i pogratulował umiejętności wokalnych prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

To jednak nie był koniec atrakcji dla najmłodszych. W Dzień Dziecka ruszył bowiem sezonowy Letni Park Zabaw przy Orliku na ulicy Katyńskiej. Największą jego atrakcją są dmuchańce – ogromna zjeżdżalnia “Plac zabaw z Małpką” oraz tory przeszkód: “Cyrk” i “Arena Wrażeń”. Decyzją Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego 1 czerwca wszystkie dzieci miały bezpłatne wejście. Zasady użytkowania urządzeń w tym dniu przedstawi obsługa Parku Zabaw.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

UM Łomża

Related posts

2 Thoughts to “Święto dzieci w Łomży [FOTO]”

  1. Sylwia

    Oby więcej takich imprez

  2. Czytelnik

    Impreza przedwyborcza 🙂

Leave a Comment