Świąteczna choinka już na Starym Rynku

Świąteczna choinka już na Starym Rynku

Dwunastometrowa jodła pospolita stanęła w sobotę na Starym Rynku w Łomży. Drzewko zostało podarowane przez mieszkańca ul. Przyjaźni. To pod nią odbędą się najważniejsze zimowe wydarzenia na Starówce, czyli Mikołajki Miejskie (6 grudnia), Łomżyńska Wieczerza Wigilijna (16 grudnia) i Łomżyńska Noc Sylwestrowa (31 grudnia). W tym tygodniu zostanie ona udekorowana, kolorowymi lampkami, a tuż przy niej zostaną rozmieszczone kolorowe i błyszczące atrakcje.

W najbliższych dniach na Starym Rynku ponownie pojawi się kolorowy pociąg, przestrzenna bombka oraz apetyczny cukierkowy domek. Dołączy do nich zabawny Mikołaj – motocyklista w stylu retro. Miś Łomżatek tym razem usiądzie bliżej skrzyżowania ulic Farnej i Długiej, a przy nim pojawią się duże srebrzyste anielskie skrzydła. Świąteczne iluminacje powinny być gotowe już na Mikołajki Miejskie 6 grudnia i będzie można je oglądać do końca stycznia 2019 r.
Świąteczne drzewko stanęło również na Placu Niepodległości. Dekorowane będą także choinki na Rondzie Solidarności i Placu Pocztowym.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment