Sukcesy plastyczne podopiecznych Anny Bureś

Sukcesy plastyczne podopiecznych Anny Bureś

Maja Przestrzelska (12 lat) i Lena Zuzga (8 lat) zdobyły nagrodę i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Łapy, pióra i rymów cała fura”. Jednym z jego organizatorów jest Szkoła Podstawowa Nr 16 im. Toniego Halika w Warszawie. Konkurs zorganizowano w ramach projektu eTwinning „Pomysł na wagę złota”. Natomiast laureatem konkursu „Warszawa moja stolica” został Oskar Chludziński (12 lat).
Celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania postacią i poezją Ludwika Jerzego Kerna. Zadaniem uczestników konkursu było namalowanie ilustracji do wierszy znanego i lubianego poety. Dzieci najpierw zapoznały się z twórczością Ludwika Jerzego Kerna, a później tworzyły ilustracje do wybranego wiersza. Prace powstawały w technikach dekalkomanii i wydzieranki. Na konkurs wpłynęło 828 prac z 53 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski. Komisja nagrodziła i wyróżniła 20 prac.

Kolejnym Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Warszawa moja stolica” został Oskar Chludziński (12 lat). Organizatorem tego konkursu był Pałac Młodzieży w Warszawie. Na konkurs wpłynęło 1477 prac ze 143 placówek kulturalnych i oświatowych. Na wystawę zakwalifikowano 200 prac, w tym nagrodzono 30. Wśród nich na uznanie komisji konkursowej zasłużyła praca podopiecznego Pracowni Plastycznej MDK-DŚT.

 

Foto: Praca Maja Przestrzelska – “Zeszły się cztery koty…”

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment