Sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne trafiły do szkół

Sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne trafiły do szkół

W Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji odbyło się symboliczne przekazanie sprzętu z projektu “Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji”. Do sześciu szkół z naszego miasta trafiły zestawy multimedialne i pomoce dydaktyczne. W uroczystości wziął udział prezydent Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępca Andrzej Stypułkowski.

Projekt jest realizowany od 1 lipca ubiegłego roku i potrwa do połowy 2020. Jego celem jest poprawa jakości kształcenia w łomżyńskich szkołach. Bierze w nim udział 6 szkół z terenu Łomży – szkoły podstawowe nr 2, 7 i 10 oraz III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 i Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Placówki te zyskują doposażenie w postacie sprzętu komputerowego czy pomocy dydaktycznych. Na tym jednak nie koniec, bo w ramach projektu są organizowane zajęcia rozwijające i dydaktyczno-wyrównujące dla dzieci czy wycieczki edukacyjne. Młodzież może również skorzystać z porad doradcy zawodowego.

– Ten projekt daje szerokie możliwości naszym szkołom i z pewnością poprawi jakość kształcenia dzieci i młodzieży. Warto podejmować takie działania i korzystać z możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dodając, że projekt jest realizowany przy stosunkowo niskim nakładzie ze strony Miasta. Jest to niecałe 80 tys. zł przy całej jego wartości 1,7 mln zł. Włodarz miasta wraz ze swoim zastępcą od spraw edukacji Andrzejem Stypułkowskim dokonał uroczystego przekazania sprzętu. Do szkół trafiło 25 zestawów  multimedialnych (laptop, projektor, ekran projekcyjny), radioodtwarzacze, urządzenia wielofunkcyjne, aparaty cyfrowe, wizualizery, tablice interaktywne. Wśród pomocy dydaktycznych były m.in. mapy, mikroskopy, bryły geometryczne, rowery stacjonarne czy nawet konsole do gier i bieżnia stacjonarna.

Była to już ostatnia transza zakupów zrealizowanych w projekcie, wyniosła 164 tys. zł. Jak dodaje dyrektor ŁCRE Maciej Listowski, ogólna wartość kupionych rzeczy przekroczyła kwotę 550 tys. zł.

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment