Sprawdź swoją wiedzę o Łomży

Sprawdź swoją wiedzę o Łomży

Już w czwartek 7 czerwca o godz. 13.00 w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Łomży. Uczestnicy zmierzą się z ponad 30 pytaniami, a najlepsi z nich oprócz satysfakcji i potwierdzenia posiadanej przez nich wiedzy otrzymają również nagrody rzeczowe.

Z inicjatywą zorganizowania testu o naszym mieście wyszedł Samorząd Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. – Nadanie praw miejskich Łomży przez księcia mazowieckiego Janusza I Starszego, czas zawieruch historycznych, zaborów, wojen oraz sto lat Polski i Łomży Niepodległej – te wszystkie wydarzenia składające się na historię naszego grodu, pragniemy pielęgnować i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Wspaniały jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu to znakomita okazja, aby popularyzować historię Łomży, kształtować patriotyczne postawy wśród młodych i starszych mieszkańców – przekazują organizatorzy z “Państwówki”.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w teście proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz zabranie go ze sobą w dniu wydarzenia. Jest on dostępny na stronie uczelni www.pwsip.edu.pl

 

PWSIiP Łomża

Related posts

Leave a Comment