Spotkanie z mieszkańcami na osiedlu Maria

Spotkanie z mieszkańcami na osiedlu Maria

Kilkudziesięciu mieszkańców osiedla Maria spotkało się we wtorek 18 września z zastępcą prezydenta Łomży Andrzejem Garlickim. Rozmawiano o zrealizowanych tam inwestycjach, których w tej kadencji samorządu było niemało. Na tym nie koniec, bo w planach są kolejne.

– Tylu inwestycji jak przez ostatnie 4 lata nie było tu nigdy. Dziś mamy po czym jeździć, posiedzieć na ławeczce, a dzieci mają gdzie spędzać wolny czas – mówił Kazimierz Bandzul, mieszkaniec ulicy Bawełnianej, chwaląc prezydenta Mariusza Chrzanowskiego za to, że dba nie tylko o główne trakty komunikacyjne w mieście, ale także o osiedlowe ulice. Wtórował mu jeden z inicjatorów spotkania, radny Ireneusz Cieślik. – Aż miło popatrzeć jak to osiedle, które jest naszą Małą Ojczyzną zmienia się i pięknieje – podkreślał.

Osiedle Maria to część miasta, gdzie inwestycji przez ostatnie 4 lata nie brakowało. Do najważniejszych możemy zaliczyć na pewno budowę ulic Piaski i Podleśnej. Obie zostały oddane do użytku jesienią ubiegłego roku, a mieszkańcy czekali na nie blisko 30 lat. Nowa nawierzchnia jest też na Modrzewiowej. W ramach Budżetu Obywatelskiego wybudowane zostało na osiedlu również boisko wielofunkcyjne znajdujące się u zbiegu Browarnej i Podleśnej, powstał też plac zabaw dla dzieci. Jeszcze w tym roku ma zakończyć się przebudowa ulicy 33 Pułku Piechoty. Będą też mini bulwary nad Łomżycą. Kwota jaką miasto zainwestowało tam w przeciągu ostatnich lat to ponad 5,5 mln zł.

– Wykonaliśmy tu bardzo dużo – mówił w imieniu prezydenta miasta Andrzej Garlicki informując mieszkańców o kolejnych działaniach ze strony miasta. Już teraz opracowywane są dokumentacje techniczne dla ulic: Kalinowej, Tkackiej, Jaworowej i Grabowej. Remontowana będzie też Sosnowa i Kaliwody, a przy Bawełnianej zostanie położony nowy chodnik. Niebawem będzie też monitoring i oświetlenie na placu sportowo-rekreacyjnym. Ponadto w przyszłym roku jest planowana rozbudowa mini bulwarów nad Łomżycą. A kilka pomysłów dotyczących m.in. poprawy bezpieczeństwa zgłosili sami mieszkańcy.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment