Sportowy początek wiosny w Łomży

Wiosna na sportowo Łomża

Z okazji pierwszego dnia wiosny w hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbyła się kolejna “Wiosna na sportowo“. W tym roku młodzież rywalizowała w zapomnianej już trochę dyscyplinie – dwa ognie. Wydarzenie to inicjatywa Komendy Miejskiej Policji w Łomży, organizowana przy współpracy z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Wiosna na sportowo

– Cieszę się niezmiernie, że ta akcja z roku na rok jest kontynuowana, a młode osoby garną się do rywalizacji. Należy dodać, że jest to pozytywna rywalizacja. Życzę, aby ten dzień upłynął dla wszystkich radośnie, a każdy z uczestników osiągnął jak najlepszy wynik – mówił podczas uroczystego otwarcia “Wiosny na sportowo”, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Odbywający się od 2013 r. turniej ma na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży nawyków właściwego oraz zgodnego z prawem zachowania. Zawody sportowe propagują też pozytywne postawy rywalizacji oraz kibicowania. – Działanie ma zapobiegać demoralizacji młodych ludzi. Chodzi o to, żeby w tak zwanym “dniu wagarowicza” mieli oni zorganizowany czas, spędzali go w sposób aktywny i przede wszystkim bezpieczny – tłumaczy Sebastian Wojciekian, pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży.

                                            

W tegorocznych zawodach wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych z terenu Łomży oraz powiatu łomżyńskiego. Naprzeciw siebie stanęły 4 drużyny: Publiczne Gimnazjum nr 1, 2, 8 z Łomży oraz młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie. Najlepsi okazali się gimnazjaliści z “Jedynki”. Zanim jeszcze odbył się turniej główny, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 przystąpiły do rywalizacji sprawnościowej. Z torem przeszkód najlepiej poradziły sobie klasy: 4d, 5d oraz 6b.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment