Sportowa rywalizacja osób z niepełnosprawnością

W piątek 8 września na Stadionie Miejskim w Łomży odbędzie się VII Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych. Lekkoatleci rywalizować będą między innymi w konkurencjach biegowych, rzucie piłeczką palantową czy skoku w dal. Główną ideą sportowego wydarzenia jest popularyzacja lekkiej atletyki wśród osób niepełnosprawnych. Zapisy jeszcze trwają.

– Przyjaźń, solidarność, fair play – te zasady przyświecają Mityngowi Lekkoatletycznemu dla Niepełnosprawnych i są dużo cenniejsze niż wygrana – mówią organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży

Zawody będą rozegrane z podziałem na niepełnosprawności umysłowe i fizyczno-ruchowe w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Każdy z uczestników może wybrać maksymalnie dwie konkurencje m.in. bieg na 100 lub 400 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową, chód z asystą czy wyścig na wózkach 60 metrów. Udział w konkurencjach mogą wziąć uczniowie i absolwenci szkół specjalnych, których opiekunowie wypełnią deklarację zgłoszeniową i odeślą ją na email: ameczkowska@mosir.lomza.pl. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 86 215 06 05, wew. 102.

Organizatorami lekkoatletycznej imprezy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, “JA i TY” Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych oraz Zespół Szkół Specjalnych w Łomży.

PROGRAM:

10:00 – 10:30 – uroczyste otwarcie i rozpoczęcie Mitingu wspólnym biegiem integracyjnym wokół stadionu

10:30 – 11:30 – rywalizacje sportowe (konkurencje biegowe)

11:30 – 12:00 – przerwa na posiłek

12:00 – 13:00 – rywalizacje sportowe (konkurencje rzutne, skoczne)

13:00 – 13:15 – dekoracja najlepszych zawodników i zakończenie

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment