Spełnij swoje marzenia – Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Spełnij swoje marzenia – Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W ramach V edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w piątek 11 maja 2018 r. odbyło się spotkanie „Spełnij swoje marzenia”, które prowadziła zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk. Zaprezentowany został program „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki”, dotyczący bonów edukacyjnych na szkolenia nadające kwalifikacje zawodowe, kursy kompetencyjne, studia podyplomowe.

Spotkanie było adresowane do osób szukających ciekawego szkolenia z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich. Wzięło w nim udział ponad 150 osób. Najbardziej liczną grupę stanowiła młodzież szkół średnich. W trakcie spotkania uczestnicy korzystali z bezpośrednich rozmów z doradcami kariery. Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość uzyskania bonu szkoleniowego na kursy przygotowawcze do matury. Doradcy Kariery pomagali również osobom dorosłym dokonać wyboru odpowiedniego szkolenia, kursu, studiów podyplomowych.
– Osoby, które dotychczas skorzystały z projektu, kształciły się w zakresie języków obcych, szkoleń komputerowych, kursów przygotowujących do matury oraz szkoleń zawodowych: kierowca, księgowość, kadry i płace, pilarz. W naszym projekcie są środki dla mieszkańców miasta Łomży i okolic dostępne dosłownie na wyciągniecie ręki – podsumowała zastępca prezydenta Agnieszka Muzyk.
Mimo, iż Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta Łomży dobiegły końca serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane tematem bonów na szkolenie do odwiedzenia Biura Obsługi Projektu mieszczącego się w Ratuszu w pokoju nr 13.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment