Silne burze, susze, ponad 38 stopni – LATO 2018

Silne burze, susze, ponad 38 stopni i więcej...

Według amerykańskich meteorologów lato 2018 ma być pełne gwałtownych burz. Łomża ma znaleźć się w zasięgu najsilniejszych burz jakie nawiedzą Europę. 

Tego lata mają nas czekać gwałtowne burze z piorunami, intensywnymi opadami deszczu oraz niszczycielskim wiatrem. Wszystko będzie się wiązało z napływem wilgotnego powietrza znad Morza Śródziemnego i wysoką temperaturą. Większość gwałtownych burz ma występować od wczesnego popołudnia do wczesnego wieczora – przewiduje Tyler Roys, meteorolog AccuWeather.

Pod koniec lata mogą wystąpić długotrwałe fale upałów, które będą zagrożeniem dla dzieci i osób starszych. Przeciągające się fale upałów mogą prowadzić do suszy, a ta z kolei stworzy idealne warunki do wybuchania pożarów. Takie ryzyko ma dotknąć zwłaszcza południe Francji, północne Włochy oraz południowe Niemcy – powiedział starszy meteorolog AccuWeather Alan Reppert.

Między innymi w Polsce prognozowana suma opadów w okresie od czerwca do sierpnia ma być niższa niż zazwyczaj. Możliwe jest również powstawanie silnych burz, w wyniku których może dochodzić do powodzi błyskawicznych.

Według Amerykanów czeka nas powtórka z zeszłego lata, kiedy to mieliśmy do czynienia z silnymi wyładowaniami w całej Polsce. W tym roku burze mają być jeszcze większe i bardziej intensywne. Wszystko przez to, że znajdziemy się na styku dwóch różnych mas powietrza.

Gorąca i sucha masa powietrza znajdzie się na południu i wschodzie Europy. Chłodniejsza i wilgotna masa przyjdzie do nas znad północnego zachodu. Ścierać będą się nad Francją, Niemcami, krajami Beneluksu oraz właśnie nad Polską.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że prognoza amerykańskich meteorologów tym razem będzie nie trafiona – a lato okaże się okresem leniwej słonecznej pogody, sprzyjającej wypoczynkowi.

Related posts

3 Thoughts to “Silne burze, susze, ponad 38 stopni – LATO 2018”

  1. czytelniczka

    LUDZIE zmienili planetę i teraz mają to co zrobili.

  2. margaret

    Bezmyślność czynnika ludzkiego i oto jego wynik

  3. pier-dol

    Pierdo..l.n.ie klimat zawsze się zmieniał i to ma swoje miejsce teraz. POCZYTAJCIE SOBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Leave a Comment