Sejmik województwa obradował w Łomży

Sejmik województwa obradował w Łomży

We wtorek 9 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odbyły się uroczyste obrady sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wyjazdowe posiedzenie wpisało się w obchody jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dziękował marszałkowi województwa podlaskiego Jerzemu Leszczyńskiemu oraz zarządowi za przychylność dla miasta. – Przez ostatnie cztery lata pozyskaliśmy środki na szereg inwestycji – podkreślał. Jak dodał wsparcie wyniosło 86 mln zł, za które udało się zrealizować 29 zadań na łączna kwotę 110 mln zł. Były to inwestycje z zakresu oświaty, polityki społecznej czy infrastruktury drogowej. – Mam nadzieje, że wspólnie dalej będziemy działali na rzecz Łomży – dodał włodarz miasta.

Blisko 30 mln zł z pozyskanych środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego stanowiło dofinansowanie na infrastrukturę drogową. Największe inwestycje to budowy i przebudowy ulic: Zawadzkiej (II odcinek), Glogera, Poligonowej oraz trwający remont Nowogrodzkiej. Wszystkie otrzymały dofinansowanie w wysokości 85 % kosztów kwalifikowalnych. – Łomżyńskie drogi są w coraz lepszym stanie, możliwe jest to dzięki pozyskanym funduszom – podkreślał Mariusz Chrzanowski, zapraszając przy okazji marszałka Jerzego Leszczyńskiego na symboliczne przecięcie wstęgi na ulicy Zawadzkiej, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 15 października o godz. 14.30. Nie brakowało też wsparcia na tzw. projekty miękkie. Na pierwszy plan wysuwa się prawie 41-milionowa dotacja na projekt szkoleniowy pt. “Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2”. Realizowanych było tez wiele programów edukacyjnych w szkołach i przedszkolach.

– Łomża i powiat łomżyński to bardzo ważna część województwa podlaskiego – zaznaczał marszałek Jerzy Leszczyński. W wyjazdowej sesji uczestniczyło 20 radnych. Zaproszenie na sesję przyjęli parlamentarzyści ziemi łomżyńskiej i samorządowcy z okolicznych miast, gmin i powiatów. Nie zabrakło również uczniów i dyrektorów łomżyńskich szkół.

Poniżej w załączniku lista projektów dofinansowanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment