Ruszyły zapisy na wyścig rozpoczynający system rowerów miejskich “ŁoKeR”

Ruszyły zapisy na wyścig rozpoczynający system rowerów miejskich "ŁoKeR"

Już 26 kwietnia w Porcie Łomża odbędzie się inauguracja Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej ŁoKeR. W ramach tego wydarzenia Miasto Łomża oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na Łomżyński Wyścig Rowerowy. Zapisy będą przyjmowane do 19 kwietnia 2018 r.

W zawodach mogą wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia. Dla każdego zawodnika na czas zawodów zostanie wypożyczony rower miejski. Organizatorzy zapewniają również kask, który pozostanie na własność zawodników. Rowerowe zmagania odbędą się w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn. Wyścig rozpocznie się o godz. 18:30 na terenach sportowo-rekreacyjnych nad Narwią przy ul. Żydowskiej. Dla zwycięzców organizatorzy przewidują upominki.

Zapisy trwają do 19 kwietnia 2018 r. w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży oraz za pośrednictwem zgłoszeń mailowych pod adresem: mosir@mosir.lomza.pl. Maksymalna liczba uczestników wynosi 40 osób. Szczegółowe informacje znajdują się w poniższym regulaminie.

Łomżyński Wyścig Rowerowy to nie jedyna atrakcja przewidziana na ten dzień. W programie jest także: miasteczko ruchu drogowego (16:00-21:00), kuchnia polowa (19:00), występy artystyczne zespołów: Tabor (19:00) oraz Moment (19:30).

Projekt ŁoKeR to system wypożyczania rowerów miejskich, liczący najprawdopodobniej 13 stacji rozmieszczonych w strategicznych punktach miasta. Na każdej z nich do dyspozycji będzie 7-8 rowerów. Do projektu weszło jak na razie 15 firm, które sponsorują 7 stacji rowerowych. Około 160 tysięcy złotych na 3 stacje przeznacza też Miasto Łomża. Program potrwa do 31 października 2018 r.

Poniżej w załączeniu do pobrania znajduje się regulamin wraz z deklaracją uczestnictwa oraz mapa trasy wyścigu.

Załączniki:

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment