Ruszyły “Czwartki Lekkoatletyczne”

Ruszyły "Czwartki Lekkoatletyczne"

Na Stadionie Miejskim w Łomży podczas XVIII Memoriału Wiesławy Czerniawskiej zainaugurowano XXIII Czwartki Lekkoatletyczne. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło ponad 300 dzieci z łomżyńskich szkół podstawowych. Najlepsi zawodnicy wezmą udział w finale krajowym.

Uczniowie rywalizują w biegach na 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m, w skoku w dal, skoku wzwyż i rzucie piłeczką palantową. Sukcesów i osiągania jak najlepszych rezultatów życzył młodym sportowcom prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – To budujące, że tylu z Was garnie się do uprawiania sportu. Pewnie nie wszyscy będziecie sportowcami wyczynowymi, ale najważniejsza jest dobra zabawa i radość z rywalizacji. Sport uprawiany od najmłodszych lat kształtuje również charakter i uczy pewnych zachowań, które przydadzą się w życiu dorosłym – zwracał się do młodych sportowców włodarz miasta.

– Nie zawsze wszyscy mogą wygrać, ale myślę, że tu przegranych nie będzie – mówił podczas symbolicznego otwarcia memoriału były prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski – mąż Wiesławy, wielkiej propagatorki sportu. Zawody odbywać się będą w czwartki. Finał miejski zaplanowano 30 maja 2019 roku. Najlepsi zmierzą się w rywalizacji krajowej. Organizatorem łomżyńskiej edycji “Czwartków Lekkoatletycznych” jest Zarząd Wojewódzki TKKF w Łomży.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment