Ruszyło głosowanie BO 2018

Ruszyło głosowanie BO 2018

Mieszkańcy Łomży mogą już oddawać swoje głosy na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na karcie do głosowania znalazło się łącznie 26 propozycji, są na niej również 3 zadania w ramach Młodzieżowego BO. Głosowanie potrwa do 6 października.

– Dziękuję wszystkim, którzy zgłosili propozycje. Zachęcam teraz mieszkańców naszego miasta do oddawania głosów. Projekty są różne. Jedne dotyczą remontów ulic, budowy chodników, inne z kolei budowy placów zabaw. Wszystkie są ważne, bo są odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 planuje przeznaczyć rekordową kwotę 2 mln zł. Dodatkowo na potrzeby młodych mieszkańców został stworzony Młodzieżowy Budżet Obywatelski, na którego realizację Ratusz chce wydać 100 tys. zł.

Podobnie jak w ubiegłych latach głosy można oddawać na 4 sposoby. Tradycyjnie – wrzucając prawidłowo wypełnioną kartę do głosowania do urny w Urzędzie Miejskim lub w wyznaczonym punkcie w mieście, korespondencyjnie (z dopiskiem na kopercie “Budżet Obywatelski–GŁOSOWANIE”, decyduje data wpływu), przesyłając wypełnioną i zeskanowaną kartę na adres mailowy: budzetobywatelski@um.lomza.pl lub internetowo – wypełniając formularz dostępny na stronie Urzędu Miasta – aplikacja http://info.miastolomza.pl. Maksymalnie można wybrać 3 projekty (1 z Młodzieżowego BO). W razie wyboru więcej zadań lub w przypadku niewypełnienia pól obowiązkowych w karcie, czy też braku czytelnego podpisu głos będzie nieważny.

Punkty do głosowania zostały rozmieszczone w różnych częściach miasta. Jest ich łącznie cztery. Ten główny znajduje się na parterze Urzędu Miejskiego w Łomży (Punkt Obsługi Mieszkańców). Głosować tradycyjnie można również w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Polnej 40 A, Pływalni Miejskiej nr 2 przy ul. Wyszyńskiego 15 oraz w mobilnych punktach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Tradycyjnie Łomża została podzielona na trzy strefy. W Centrum poddanych pod głosowanie jest 9 zadań, w Łomżycy 11, z kolei 6 dotyczy Południa.

Załączniki

  1. karta do głosowania

Łomża,Budżet Obywatelski 2018,głosowanie,MOSiR,wiadomości Łomża

Related posts

Leave a Comment