Ruszył turniej JBB Nadzieja Cup

Ruszył turniej JBB Nadzieja Cup

Na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym rozpoczął się turniej JBB Nadzieja Cup. W uroczystym otwarciu wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Miasto wsparło sportowe wydarzenie kwotą 10 tysięcy złotych.

Włodarz miasta przywitał nastoletnich uczestników i życzył im osiągnięcia jak najlepszego rezultatu oraz dalszych sukcesów na miarę Igi Świątek, która wygrała tegoroczny juniorski Wimbledon. – Chciałbym, aby ten turniej był odskocznią do przyszłości tenisowej, którą planujecie – zwracał się do młodzików Mariusz Chrzanowski. Dodał, że JBB Nadzieja Cup to prestiżowe wydarzenie, które już na stałe wpisało się do łomżyńskiego kalendarza sportowego.

Do Łomży przyjechało szesnastu zawodników do lat 14 z całego kraju. Rywalizacja odbywa się na dwóch kortach ziemnych. Zdobyte punkty zaliczane są do ogólnopolskiego rankingu Polskiego Związku Tenisowego. Jak tłumaczy dyrektor zawodów Ewa Waldzińska, jest to turniej trzeciej rangi. – Grają u nas zawodnicy, którzy systematycznie jeżdżą na turnieje i przy tym dobrze wypadają. Jednym z faworytów jest Wiktor Kosowski z UKS Return Łomża, który już w ubiegłym roku dotarł do finału. W pierwszym dniu podopieczny Tomasza Waldzińskiego spełnił pokładane w nim nadzieje i wygrał 2 mecze w fazie eliminacyjnej.

Tenisowe zmagania potrwają trzy dni i zakończą się w niedzielę 9 września.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment