Ruch od najmłodszych lat

Ruch od najmłodszych lat

Zajęcia ruchowe z piłki nożnej dla przedszkolaków mają już niebawem odbywać się w łomżyńskich przedszkolach. To pomysł prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego organizowany przy współpracy z Młodzieżowym Łomżyńskim Klubem Sportowym.

– Najważniejsza jest popularyzacja, zachęcenie dzieci do uprawiania sportu już od najmłodszych lat. Współpraca z MŁKS jest wzorowa myślę, że kolejny nasza inicjatywa odniesie sukces – mówi włodarz miasta. Dodaje, że taka forma treningów w przedszkolach da pewien komfort dla rodziców. – Nie będą oni musieli dowozić przedszkolaków na stadion czy halę – dodaje prezydent Mariusz Chrzanowski, który w tej kadencji mocno wspiera rozwój sportu dzieci i młodzieży.

Zajęcia mają odbywać się razy w tygodniu od 45 do 60 minut. Latem na podwórku, zaś zimą w hali. Będą to ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej dla chłopców i dziewczynek. – Ma być to przede wszystkim zabawa, dużo uśmiechu, piłka i koordynacja, aby prawidłowe nawyki ruchowe wdrażać jak najwcześniej – mówi Marcin Truszkowski, były piłkarz ŁKS Łomża, który koordynuje taki projekt już w Ostrołęce i tam objętych jest nim ok. 300 przedszkolaków. – Liczymy na to, że to nam wypali i przynajmniej jakaś część tych dzieciaków przyjdzie do nas później trenować – mówi Wojciech Pietruszewski, prezes MŁKS Łomża.

Do pomysłu z optymizmem podchodzą dyrektorzy przedszkoli. – W obecnych czasach rozwój fizyczny jest bardzo ważny. Dzieci często przesiadują przy komputerach i ten ruch jest ograniczony. Wszelkie nawyki wychowania zdrowotnego należy kształtować od najmłodszych lat – mówi Jadwiga Juchniewicz, kierująca Przedszkolem Publicznym nr 5. Jej zdanie podziela również Anna Kamińska z “Jedynki”. – Nasze przedszkole już od kilku lat stawia na rozwój sportowy dzieci. Prowadzimy zajęcia Sportowcy Jedyneczki, w ramach których maluchy mają wszechstronny rozwój. Uważam, że takie rozwiązanie może też się sprawdzić.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment