Rozpoczął się nowy rok szkolny

Rozpoczął się nowy rok szkolny

Z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbyły się uroczyste inauguracje roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej nr 7. Naukę w łomżyńskich szkołach i przedszkolach rozpoczęło blisko 11 tysięcy uczniów.

Na nowy rok szkolny włodarz miasta życzył uczniom “wspaniałych przeżyć”, do których zawsze chętnie będą wracać, wielu sukcesów w nauce oraz rozwijania lub odkrywania nowych zainteresowań. Zwracając się do dzieci i młodzieży podkreślał, że obecny rok jest ważny dla naszego miasta i kraju. Obchodzimy w nim bowiem 600-lecie nadania Łomży praw miejskich, 100-lecie odzyskania niepodległości oraz piękny jubileusz 100-lecia polskiego harcerstwa. – Zachęcam uczniów do pielęgnowania wartości patriotycznych, służeniu miastu i Ojczyźnie poprzez działalność w łomżyńskim hufcu ZHP – mówił Mariusz Chrzanowski.

Szczególnie wyjątkowa inauguracja miała miejsce w SP 7. Tam przed nowym rokiem szkolnym zbudowana została sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia. – Ten rok zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły. Spełniły się nasze marzenia. Dostaliśmy w prezencie piękny obiekt, który pomoże nam w rozwijaniu tężyzny fizycznej oraz ducha sportu – mówiła dyrektor “siódemki” Iwona Erynk-Cichowicz. Na koniec w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała za tę inwestycję prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu i uczestniczącej w uroczystości poseł Bernadecie Krynickiej. Parlamentarzystka zasiadająca na co dzień w ławach sejmowych przekazała uczniom, aby nigdy nie brakowało im wiary w swoje umiejętności.

Przed południem w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyła się tradycyjna Msza św. w intencji uczniów i całej społeczności szkolnej.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment