Rosną przyszłe reprezentantki kraju

Rosną przyszłe reprezentantki kraju

Swoje pierwsze mecze w rozgrywkach Podlaskiego ZPN mają już za sobą młodziczki ze Szkółki Piłkarskiej Dziewcząt MOSiR Łomża. Zespół powstał kilka tygodni temu z inicjatywy Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Pomysł zrodził się po meczu towarzyskim reprezentacji kobiet Polski i Litwy, rozegranym w czerwcu na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd.

Tamto spotkanie było bodźcem do rozpoczęcia szkolenia młodych piłkarek. Do tej pory pracą z młodymi piłkarkami w Łomży zajmował się Henryk Pestka. Jego podopieczne z UKS 10 Łomża każdego roku uczestniczą rozgrywkach o Puchar Tymbarku. Nie są jednak zrzeszone w żadnych rozgrywkach. – Mam nadzieję, że za kilka lat z tych młodych dziewczynek wyrosną przyszłe reprezentantki Polski – mówi włodarz miasta nad Narwią. Dodaje, że w planach na najbliższe lata jest stworzenie seniorskiego zespołu kobiet, który wystartowałby w rozgrywkach ligowych.

Debiutanckie mecze w rozgrywkach młodziczek OZPN Podlaskiego odbyły się w sobotę 9 września na stadionie Włókniarza Białystok przy ul. Sokólskiej. Młode łomżanki rywalizowały z pierwszą i drugą drużyną Włókniarek, EKOSPORTEM Białystok i Fortami Piątnica. W meczach tych musiały uznać wyższość wyżej notowanych ekip. – Uważam, że jak na debiut nie było źle. Dziewczynki dopiero uczą się gry na tym poziomie. Rozpoczęliśmy treningi od niedawna, a mierzyliśmy się z zespołami, które trenują po dwa lub trzy lata – ocenia trener Dariusz Narolewski. Historycznego gola dla MOSiR-u strzeliła Aleksandra Bączek.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych na obiektach sportowych MOSiR i są bezpłatne. Do drużyny można dołączyć w każdej chwili, bo nabór jest otwarty. – Zajęcia uczą współpracy w zespole, ale także rozwijają indywidualne umiejętności dziewczynek. Aby zapisać dziecko na należy przyjść na trening i wypełnić deklarację – zachęca Narolewski. Szkółka wspierana jest przez Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową, firmę Logo TK i Szkołę Języków Obcych Linguo.

Kolejne mecze już w niedzielę 24 września. MOSiR Łomża będzie gospodarzem rozgrywek młodziczek OZPN Podlaskiego. Mecze odbędą się na Stadionie Miejskim w Łomży.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment