Rodzinnie na Łomżyńskim Pikniku Patriotycznym [FOTO]

Rodzinnie na Łomżyńskim Pikniku Patriotycznym

W niedzielę 22 lipca na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbył się Łomżyński Piknik Patriotyczny. Wydarzenie zostało zorganizowane z środków Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Za realizacją tego przedsięwzięcia w ubiegłym roku zagłosowało prawie półtora tysiąca mieszkańców Łomży.

Inicjator pikniku Tomasz Chojnicki podkreśla, że dzięki Młodzieżowemu Budżetowi Obywatelskiemu powstała szansa stworzenia projektów miękkich, a takim właśnie jest ten koncert. – Uważam, że jest to dobra forma edukacji w zakresie patriotycznym, narodowym, katolickim i chrześcijańskim dla wszystkich młodych osób, która nakierowuje kształtowanie ich charakterów na przyszłość – mówił Tomasz Chojnicki dodając, że nie chce zamykać się w przyszłości tylko do formy rozrywkowej, ale wspólnie ze wspierającymi go osobami zamierza też działać w zakresie społecznym i starać się pracować na rzecz miasta.

W trakcie pikniku rodzinnego był darmowy paintball i plac zabaw dla dzieci, można było oddać krew (zebrano jej prawie 12 litrów) oraz zapisać się do bazy dawców szpiku kostnego. Były również m.in. pokazy ratownictwa medycznego, stoiska pro-life oraz z odzieżą patriotyczną, a także wspólne malowanie transparentów z kibicami ŁKS-u.

Na scenie koncertowej wystąpili m.in. Kapucyński Zespół Uwielbienia, Karat Napalm Grupa, Basti, Wyrwani z Niewoli, Irydion oraz Tau, który oprócz występu muzycznego, podzielił się świadectwem ze swojego nawrócenia. Wśród występujących artystów była również pochodząca z Łomży Sara Konert, znana pod pseudonimem „5tka”. – Kocham występować w Łomży. Cieszę się, gdy widzę te twarze które znam, bliskich, znajomych, przyjaciół, rodzinę. Był to mój kolejny występ przed łomżyńską publicznością, stąd i trema mniejsza – mówiła po koncercie Sara „5tka” zapowiadając wydanie jeszcze w tym roku swojej nowej płyty pt. „Nie dla mas”. Dodawała również, że muzyka jest jej pasją, którą stara się tworzyć kiedy tylko może, w miarę swoich możliwości.

Łomżyński Piknik Patriotyczny został zorganizowany ze środków Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, którego inicjatorem był prezydent Mariusz Chrzanowski. Do przyszłorocznej edycji zostało zgłoszonych już trzynaście zadań, które są obecnie analizowane pod kątem formalnym, a głosowanie nad nimi odbędzie się na przełomie września i października br. Zadania realizowane w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego muszą obejmować inicjatywę obywatelską, która dotyczy młodzieży, a samo zadanie może polegać na budowie, modernizacji lub remoncie elementu infrastruktury miejskiej lub na działaniach o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym albo sportowym.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment