Reprezentacje Polski i Litwy kobiet zagrają w Łomży!

Reprezentacje Polski i Litwy kobiet zagrają w Łomży!

Prawdziwa gratka czeka na łomżyńskich miłośników futbolu. Już za niewiele ponad miesiąc 12 czerwca na stadionie przy ul. Zjazd w Łomży rozegrany zostanie mecz seniorskich reprezentacji kobiet pomiędzy Polską a Litwą. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Widzowie obejrzą je bezpłatnie.
– Cieszę się, że ten mecz odbędzie się w naszym mieście. Kibice piłkarscy będą mieli możliwość obejrzenia widowiska na najwyższym poziomie. Jest to także ogromna promocja dla Łomży – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który zabiegał o organizację pojedynku w Podlaskim Związku Piłki Nożnej.

Mecz tej rangi będzie niewątpliwie wielkim sportowym świętem. Panie przyjadą nad Narew już 4 czerwca i będą ćwiczyły na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trenerem kadry jest Miłosz Stępiński. – Nie jest to zespół anonimowy. Tworzą go zawodniczki ograne już w europejskim futbolu – mówi prezes Podlaskiego ZPN Sławomir Kopczewski. W reprezentacji gra m.in Katarzyna Kiedrzynek, finalistka tegorocznej edycji Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain, Ewa Pajor czy Agata Tarczyńska z VfL Wolfsburg.

– Łomża jako miasto sprawdziło się już przy organizacji międzypaństwowych meczów. Jest tu też świetna baza treningowa – tłumaczy prezes Kopczewski, zwracając również uwagę na bardzo dobrą współpracę z Prezydentem Mariuszem Chrzanowskim oraz przedstawicielami klubów ŁKS i MŁKS. – Są to osoby, które “czują” sport – mówi Kopczewski, nie kryjąc sentymentu do naszego grodu, w przeszłości trenował bowiem drużynę Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

Spotkanie Polska – Litwa rozegrane zostanie 12 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Początek o godz. 17. Wstęp wolny. Mecz będzie transmitowany w jednej ze stacji telewizyjnych lub na portalu” “Łączy nas piłka”.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment