Remont nawierzchni ulicy Zjazd – będą utrudnienia w ruchu

Remont nawierzchni ulicy Zjazd – będą utrudnienia w ruchu

W piątek 17 listopada br. planowane jest rozpoczęcie remontu nawierzchni ulicy Zjazd w Łomży, stanowiącej odcinek dróg krajowych nr 61 i 63. Prace prowadzone będą przez dwa najbliższe weekendy i spowodują bardzo poważne utrudnienia w ruchu.

Inwestycja zakłada frezowanie prawie 1 kilometra jezdni oraz ułożenie nowych warstw wzmacniającej, wiążącej i ścieralnej asfaltu. Frezowanie i ułożenie warstw wzmacniającej i wiążącej wstępnie planowane jest w dniach 17-19 listopada br., zaś układanie warstwy ścieralnej asfaltu powinno odbyć się w dniach 24-26 listopada. Czas i termin wykonania prac uzależniony jest od warunków pogodowych.
W celu zminimalizowania uciążliwości, roboty prowadzone będą w systemie wielozmianowym i ciągłym, aby skrócić czas pracy do minimum. Wprowadzonym ruchem wahadłowym będą kierowały wyznaczone do tego osoby, w miejscach newralgicznych wsparte funkcjonariuszami policji. Aby zredukować tranzyt przez Łomżę, zastosowane zostaną specjalne środki, w postaci nadawania przez CB Radio w Ostrowi Mazowieckiej i Grajewie informacji o prowadzonych robotach drogowych w Łomży i zalecających objazdy przez Białystok. Na ciągu tranzytowym od strony Ostrowi Mazowieckiej (droga wojewódzka 677), na skrzyżowaniu Al. Legionów z ul. Poznańską, ruch tranzytowy będzie przekierowany na Szosę do Mężenina. Należy jednak liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu przy wjeździe/wyjeździe z miasta od strony Piątnicy, jak i w samej Łomży. W związku z powyższym prosimy kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość.
Inwestycję za kwotę prawie 2 mln zł zrealizują łomżyńskie firmy: Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego i BIK Projekt.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment