Ratują życie i zdrowie… Dzisiaj proszą o wsparcie [VIDEO]

Ratują życie i zdrowie... Dzisiaj proszą o wsparcie [VIDEO]

Od blisko dziesięciu lat w sercu Łomży na wzgórzu Krzyża Świętego stacjonuje Grupa Ratownicza Nadzieja. Przez prawię dekadę siedziba naszej jednostki przerodziła się w centralę, a oddziały powstały między innymi w Białymstoku, Ostrołęce, Zambrowie, Wyszkowie, Augustowie czy Kolnie. Zapotrzebowanie na naszą działalność jest na tyle duże, że otrzymujemy od wielu ludzi, samorządów czy organizacji społecznych propozycje utworzenia kolejnych oddziałów.

Od początku istnienia naszej jednostki kieruje nami idea niesienia pomocy bez względu na koszty i dlatego działalność ratownicza jest prowadzona przez nas nieodpłatnie. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do ratownictwa medycznego, w tym sprzętem szkoleniowym, do ratownictwa wodnego, własnymi środkami transportu oraz w pełni nowoczesnymi ambulansami, dronem poszukiwawczym i własną bazą lokalową.

W ramach swoich zadań statutowych obowiązani jesteśmy do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Jako społeczna jednostka ratunkowa na podstawie zawartych porozumień współpracujemy z Krajowym Systemem Ratowniczo – Gaśniczym oraz z Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji w Warszawie oraz właściwymi komendami wojewódzkimi na obszarze północno – wschodniej Polski.

W swoich szeregach mamy ponad 220 członków w tym lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, kwalifikowanych ratowników, a ponadto psychologów, policjantów, czy strażaków. Nasze działania we współpracy z funkcjonariuszami służb mundurowych wielokrotnie były doceniane, a przede wszystkim ratowały ludzie życie.

Codziennie nasi ratownicy szkolą z zakresu pierwszej pomocy funkcjonariuszy publicznych, urzędników uczniów, służby mundurowe, studentów, uczniów oraz mieszkańców miast. Nieodłącznym elementem naszej służby jest pomoc w poszukiwaniu osób zaginionych, oraz ratownictwo przy wypadkach oraz katastrofach.

Tylko w 2017 roku nasi ratownicy przepracowali 12 000 godzin, przeprowadzili 560 działań ratowniczych, udzielili pomocy w ponad 1100 przypadkach oraz ratowali życie i zdrowie w 60 akcjach poszukiwawczych. Możesz nam pomóc. Przekaż 1% podatku Grupa Ratownicza Nadzieja KRS 0000 208 468

 

Grupa Ratownicza Nadzieja

Related posts

Leave a Comment