Radosne świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości

Radosne świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości

Jednym z elementów łomżyńskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę był piknik patriotyczny. Wydarzenie zorganizowane na Starym Rynku z inicjatywy prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta.

– Dziękuję łomżyniakom, że tak licznie włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Po raz kolejny udowodnili, że potrafią radośnie świętować ważne dla nas rocznice i święta państwowe, a tym samym, że warto organizować tego typu wydarzenia – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.

Podczas imprezy licznie zgromadzona publiczność śpiewała pieśni patriotyczne wspólnie z Przemkiem Kamińskim i Cezarym Borusiewiczem, Damianem Śliwińskim, Ewą Przestrzelską, uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 oraz zespołami eMDeK KIDSy, Tabor i Maryna. W ramach projektu „100 lat – flaga”, realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną Alexis, ułożona została stumetrowa biało – czerwona flaga. Wojsko wydało kilkaset porcji grochówki, zaś pracownicy Urzędu Miejskiego wraz z Miss Ziemi Łomżyńskiej Elwirą Talkowską rozdali 1000 sztuk zakładek do książek, upamiętniających lokalnych bohaterów związanych z jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, prawie tyle samo biało-czerwonych chorągiewek i znaczków „Łomża dla niepodległej” oraz pół tysiąca lizaków dla najmłodszych. Już po zmroku, na fasadzie Ratusza wyświetlony został dziesięciominutowy video mapping historyczny przedstawiający wydarzenia z Łomży sprzed ponad 100 lat. Piknik patriotyczny zakończył biało-czerwony pokaz fajerwerków.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment