Przedstawiciel ambasady USA w Łomży

Przedstawiciel ambasady USA w Łomży

Zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk na początku tygodniu spotkała się w Ratuszu z Aaronem Fishmanem, pełniącym funkcję szefa Wydziału ds. Polityki Wewnętrznej Sekcji Polityczno – Ekonomicznej i Społecznej Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. Rozmowy dotyczyły sytuacji ekonomicznej naszego miasta oraz możliwości współpracy ze stroną amerykańską.

– Łomża jest otwarta na współpracę z Amerykanami – podkreśla zastępca Prezydenta Agnieszka Muzyk. Przykładem tego jest lutowa wizyta przedstawicieli gubernatora stanu Nevada, podczas której rozmawiano głównie o współpracy gospodarczej nie tylko samorządu, ale i lokalnych przedsiębiorców. – Mamy też w Stanach Zjednoczonych miasto partnerskie, jakim jest Muscatine, z którym chcemy odnowić przygasłą w ostatnich latach współpracę – dodaje Agnieszka Muzyk przypominając czerwcową wizytę w Łomży wiceprezesa organizacji miast siostrzanych z Muscatine. Przedstawiciela ambasady pytała również o możliwość nawiązania kontaktów gospodarczych z firmami, które zechciałyby inwestować na terenie Łomży.
Aaron Fishman zapewnił, że wszelkie działania podejmowane przez władze Łomży w kierunku współpracy ze stroną amerykańską, mogą liczyć na przychylność Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment