Przebudowa Hali Targowej z decyzją o przyznaniu dofinansowania

Przebudowa Hali Targowej z decyzją o przyznaniu dofinansowania

Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński podpisał 39 decyzji o dofinansowaniu projektów zgłoszonych do IV naboru wniosków (dla regionów słabiej rozwiniętych) w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wśród nich jest przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury w Łomży wraz z jej wyposażeniem.

– Ta decyzja otwiera nam drogę do rozpoczęcia realizacji tej inwestycji już w przyszłym roku – cieszy się Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Zgodnie z projektem w podziemiu budynku planuje się przeznaczenie pomieszczeń na salę wielofunkcyjną do podejmowania działań interdyscyplinarnych, toalety, szatnie, magazyny oraz pomieszczenia techniczne. Na parterze utworzona zostanie sala wielofunkcyjna z zapleczem, klubokawiarnia, punkt informacji turystycznej, toaleta publiczna i szatnie. W przeszklonych jatkach wokół Hali powstanie galeria prezentująca sztukę młodych. Na piętrze mają zostać zlokalizowane sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą, hol wystawienniczy z komunikacją, a także antresole. Szacowana wartość inwestycji wynosi prawie 14.483.440,30 zł, zaś otrzymane wsparcie sięga 9.876.097,27 zł. Jej realizacja planowana jest w latach 2018-2019.
– Po zakończonej przebudowie działania realizowane w tym budynku nakierowane będą głównie na kulturę – informuje zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

Lista dofinansowanych projektów (kliknij)

 

UM Łomża

Related posts

2 Thoughts to “Przebudowa Hali Targowej z decyzją o przyznaniu dofinansowania”

  1. szoferek

    W hali targowej powinna być hala targowa!

Leave a Comment