Projekt “Legia Soccer Schools” nad Narwią

Legia Soccer Schools

Od maja rusza w Łomży ogólnopolski projekt “Legia Soccer Schools“. W zajęciach uczestniczyć będą dzieci w wieku od 3 do 7 lat. – To bardzo ciekawa inicjatywa, na której skorzystają wszyscy – nie ma wątpliwości Prezydent Mariusz Chrzanowski. Włodarz miasta w ubiegłym tygodniu rozmawiał z przedstawicielami stołecznego klubu.
– Projekt ma służyć przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Zachęcać ich do uprawiania sportu, gospodarować im wolny czas. Uczestnictwo w zajęciach to nie tylko rozwój fizyczny dziecka, ale także nauka pewnych wartości i zachowań. To bardzo ważne – mówi Mariusz Chrzanowski, zwracając uwagę na edukacyjny wymiar “Piłkarskich przedszkoli”. – Zajęcia propagują również rodzinne spędzanie wolnego czasu – kontynuuje Prezydent. Dodaje też, że projekt obok inwestycji w młodego człowieka, jest inwestycją w łomżyńską piłkę.

Idea “Soccer Schools” zrodziła się trzy lata temu. Projekt rozwinął się w błyskawicznym tempie. Uczestniczy w nim już blisko 80 ośrodków w kraju. Do tego grona dołącza gród nad Narwią. – Pomysł, aby wdrożyć go w Łomży chodził mi po głowie już od dłuższego czasu – mówi Przemysław Chojnowski, trener Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa oraz jeden z twórców całego przedsięwzięcia. Jest rodowitym łomżaninem. W przeszłości grał w juniorskich drużynach łomżyńskiego KS. Kariera sportowa nie była jednak mu pisana. Postawił na naukę. Skończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, bo sport od zawsze był jego pasją. Przy Łazienkowskiej pracuje od 7 lat. Podjęcie współpracy na rzecz rozwoju piłki w rodzinnym mieście było dla niego jednym z priorytetów. – Ten cel, który sobie postawiłem udało się zrealizować, co bardzo mnie cieszy – mówi.

Projektem objęte są dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Najważniejsza jest zabawa, która ma zachęcić najmłodszych do dalszych treningów. – Organizujemy zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Wszystkie zadania motywowane są jakąś bajką czy baśnią. Każdy trening ma być przygodą, dzieci bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. To wszystko ma pobudzać ich wyobraźnię – tłumaczy Chojnowski. Co daje uczestnictwo w “Piłkarskim przedszkolu”? – Jest to na pewno kształtowanie młodych osób. Uczestnicy poznają podstawowe elementy piłkarskiego rzemiosła. Nabywają cech, które przydadzą się w dalszym uprawianiu sportu, ale także i w codziennym życiu – wyjaśnia Marcin Harasimowicz, manager projektu “Legia Soccer Schools”.

O tym, że współpraca w ramach “Soccer Schools” może przynieść wiele korzyści, wątpliwości nie ma Jacek Lis, prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. To tam po zakończonym projekcie trafialiby młodzi adepci futbolu. – Jest to świetna inicjatywa, na której możemy tylko zyskać. Od kogo mamy się uczyć, jak nie od najlepszych? – pyta retorycznie. – Legia jest marką i na pewno magnesem, który może przyciągnąć dzieci do piłki. A to wyjdzie z korzyścią dla wszystkich – uważa były zawodnik łomżyńskiego KS. Podobnego zdania jest Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS 1926. Według niego dzieci powinny poznawać tajniki futbolu jak najwcześniej. – To z pewnością będzie pozytywnie rzutowało na ich dalszy rozwój – mówi. – Ci, którzy zaczną dziś treningi w przyszłości, już jako ukształtowani piłkarze mogą zasilić nasz klub – dodaje sternik biało-czerwonych.

Oficjalne otwarcie i pierwsze zajęcia w ramach “Soccer Schools” odbędą się 14 maja na boisku Szkoły Podstawowej nr 10, przy ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 17. Zapisy ruszą już niebawem. Zgłoszeń można dokonywać za pomocą formularza w zakładce “Zapisz się” na stronie internetowej http://www.legiasoccerschools.pl/.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment