Prezydent zamierza kupić małe autobusy

Prezydent zamierza kupić małe autobusy

Bezpłatna komunikacja miejska przysługuje obecnie mieszkańcom Łomży po 60. roku życia, posiadającym Łomżyńską Kartę Seniora, a od przyszłego roku kalendarzowego taką możliwość mają mieć także uczniowie łomżyńskich szkół. Prezydent Mariusz Chrzanowski chce jednak, aby po przekształceniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w spółkę prawa handlowego, “empeki” w naszym mieście były darmowe dla wszystkich mieszkańców. Jest szansa, że stanie się tak już w drugim półroczu 2019 roku.

W takiej sytuacji ważne jest, aby autobusy docierały do jak największego grona podróżnych. Obecny tabor MPK składa się z 37 dużych samochodów marki Volvo i Scania, mogących przewieźć 100 pasażerów każdy. – Jeszcze w tegorocznym budżecie miasta zamierzam wygospodarować środki na zakup kilku mniejszych autobusów. Będą one mogły kursować na liniach mniej uczęszczanych, a także dojeżdżać w miejsca, do których obecnie posiadane przez MPK autokary, ze względu na swoją wielkość, nie mają możliwości dotarcia – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który we wtorek oglądał tego typu pojazd w towarzystwie swojego zastępcy Andrzeja Garlickiego i dyrektora MPK Janusza Nowakowskiego. Na najbliższą sesję Rady Miejskiej prezydent skieruje wniosek o zabezpieczenie na ten cel kwoty 450 tys. zł. Środki te powinny pozwolić na zakup dwóch małych, ekologicznych i ekonomicznych busów, które jednorazowo będą mogły przewieźć około 25 osób.

Miasto Łomża poszukuje także alternatywnych rozwiązań na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. W ubiegłym roku jako pierwszy samorząd w kraju przystąpiło do programu elektromobilności. Prezydent również chce, aby w ramach współpracy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem po łomżyńskich ulicach jeździły autobusy napędzane gazem ziemnym. W planach jest także budowa nowego źródła doładowania gazowego (CLG i CNG). Może to otworzyć także nowe możliwości nie tylko dla transportu zbiorowego, ale i posiadaczy samochodów osobowych.

 

UM Łomża

Related posts

4 Thoughts to “Prezydent zamierza kupić małe autobusy”

 1. Wyborca

  Dobry pomysł jestem za

 2. racjonalista

  Wyborca chyba żartujesz :/ no chyba że jesteś typowym lewakiem! Kto kur… za to zapłaci? My mieszkańcy tego zadłużonego miasteczka, którzy nawet nie korzystamy z tych żałosnych autobusików. Kto chce jeździć MPK niech płaci!!! Za mnie nikt nie zapłaci za paliwo¡!!!!!!!!!!!!!! Pierd….na polityka lewaków i socjalistów!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. szoferek

  Kampania wyborcza za naszą kasę

 4. FX16

  Jak go stać to niech sobie kupi 🙂 🙂 🙂

Leave a Comment