Prezydent spotkał się z seniorami

Prezydent spotkał się z seniorami

– Dziękuję za tą pozytywną energię jaka od Państwa bije – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na spotkaniu z członkami Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży. W siedzibie przy ul. Mickiewicza pojawiło się ich kilkudziesięciu.

Włodarz miasta podkreślał, że mijająca kadencja samorządu “otworzyła pewne horyzonty” na problemy osób starszych. – Udało nam się wspólnie zrealizować wiele przedsięwzięć, dzięki którym mogliście Państwo zaznaczyć swoją obecność w naszym mieście – kierował słowa do seniorów prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Te przedsięwzięcia to m.in. powstanie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów czy Karty Seniora, z której korzysta już ok. 5,5 tys. osób. Daje ona możliwość korzystania z wielu ulg i przywilejów. Jednym z nich jest bezpłatna komunikacja miejska na terenie miasta.

Na tym nie koniec bo prezydent już zapowiedział, że będzie wnioskował do radnych, aby w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta uwzględnili środki na bezpłatne szczepienia osobom posiadającym Kartę Seniora. W planach na przyszłość są też łączące pokolenia osiedlowe domy seniora, ale przede wszystkim stworzenie kolejnego, jeszcze większego niż przy ul. Mickiewicza domu seniora. Miałby on powstać w lokalu obok siedziby Dziennego Domu Pobytu Senior-Wigor, przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 2.

Za owocną współpracę prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu podziękowała Regina Grzymek, przewodnicząca Klubu Seniora MOPS. – Seniorzy w tym mieście w końcu zaczęli być dostrzegani – podsumowała.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment