Prezydent przekazał studentom klucze do miasta

Prezydent przekazał studentom klucze do miasta
Juwenalia studenckie w Łomży oficjalnie rozpoczęte. W Galerii Veneda klucze do bram miasta przekazał żakom Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Wydarzenie uświetniły wybory miss Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Tą najpiękniejszą została Natalia Gawek z I roku kosmetologii. Studenckie święto potrwa do najbliższego piątku.

– Juwenalia to okres szczególny, czas radości i zabawy z bycia studentem – mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski. Gospodarz miasta nawiązał również do rozpoczętego niedawno 30. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego “Walizka” i klucze do bram nadnarwiańskiego grodu przekazał w… walizce. – Wiem, że powędrują one w dobre ręce, że będziecie troszczyć się o nasze miasto i dobrze nim zarządzać. Tak się składa, że tej walizki nie ubezpieczyłem, ale najlepszą polisą dla naszego miasta jesteście Wy, młodzi ludzie – zwracał się do studentów, życząc im udanej i przede wszystkim bezpiecznej zabawy.

Prezydent przekazał studentom klucze do miasta

Imprezę w Galerii Venada zdominowała gala finałowa wyborów miss PWSiIP. Ten tytuł przypadł Natalii Gawrych. Studentka I roku kosmetologii zdobyła ponadto miss fitness oraz miss foto. – Jestem bardzo szczęśliwa, ciężko opisać to słowami. Na pewno nie spodziewałam się zwycięstwa. Jest to dla mnie miłe zaskoczenie – mówiła chwilę po założeniu korony. – Wybory miss to nie tylko wygląd, ale i osobowość, to jacy jesteśmy w kontaktach z innymi – przekonywała. Zapytana o to, dlaczego zdecydowała się wziąć udział w konkursie, odpowiedziała: “Chciałam pokonać swoje bariery, otworzyć się na innych, zobaczyć jak inni też patrzą na mnie, bo wszystkie kompleksy mamy w sobie i tak naprawdę nie są one aż tak widoczne dla innych ludzi”. Kosmetologią interesuje się od lat. Na co dzień lubi aktywnie spędzać czas i spotykać się z przyjaciółmi. Koronę drugiej wicemiss założyła Monika Mazur (I rok kosmetologii), zaś pierwszą wicemiss została Olga Bałazy (II rok kosmetologii). Przyznano jeszcze dwie inne nagrody. Tytuł miss ŁKS Łomża zdobyła Gabriela Korolczuk z I roku pielęgniarstwa, laur od publiczności przypadł Monice Mikuckiej – studentce z II roku zarządzania.

Prezydent przekazał studentom klucze do miasta

Tydzień Kultury Studenckiej, bo tak nazywane są łomżyńskie juwenalia, rozpoczął się tak naprawdę już w poniedziałek (29 maja). Pierwszy dzień upłynął pod znakiem gier. Rozgrywany był turniej FIFA 2017, żacy próbowali swoich sił również w “planszówkach”. Kolejnego dnia odbyło się wielkie grillowanie przy głównym budynku uczelni. A co nas czeka jeszcze? W czwartek na Skateparku przy ul. Ks. Anny w godzinach od 12 do 20 odbędzie się Holi Day oraz Festiwal Nakręceni na Sport z maratonem zumby. Oba wydarzenia będą okazją do wspólnej zabawy przy muzyce na świeżym powietrzu. Dodatkowo zapoznać się będzie można z ofertą edukacyjną uczelni na specjalnie przygotowanych stoiskach reklamujących poszczególne instytuty. Punkt kulminacyjny studenckiego święta nastąpi w piątek 2 czerwca na Muszli Koncertowej. Na “juwenaliowej” scenie rozbrzmiewać będzie muzyka różnego gatunku. Począwszy od hip hopu, przez rock, reggae, kończąc na disco polo. Wystąpią: Kasia Popowska, Paluch, Nowator, Power Boy, Freakin Rudeboys, WDK, YAK.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment