Prezydent na spotkaniu z premierem Morawieckim

Prezydent na spotkaniu z premierem Morawieckim

Z działaczami struktur partyjnych PiS oraz mieszkańcami województwa podlaskiego spotkał się w piątek 1 czerwca w Białymstoku premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. W wypełnionej do ostatniego miejsca sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego nie zabrakło również prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który zamienił kilka słów z Prezesem Rady Ministrów.

– Przypomniałem Panu Premierowi o zbliżających się obchodach jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Zapewnił mnie, że jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie to z przyjemnością zjawi się w Łomży. Chwilę porozmawialiśmy o realizacji programów rządowych w Łomży. Podziękowałem również Panu Premierowi za wsparcie, jakie otrzymują mniejsze ośrodki na rzecz zrównoważonego rozwoju kraju – opowiada o spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim gospodarz grodu nad Narwią.

– Chciałbym, żebyśmy byli zapamiętani przez politykę wiarygodności, że realizujemy to, co zapowiadamy – mówił w stolicy województwa podlaskiego szef polskiego rządu, nawiązując do wchodzącego w życie z dniem 1 czerwca rozporządzenia dotyczącego programu “Dobry start” wprowadzającego wyprawkę 300 plus. Zakłada on jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka niezależnie od dochodu w rodzinie. W ramach programu rodzice otrzymają wyprawkę na początku roku szkolnego na każde dziecko do ukończenia przez nie 20. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24. roku życia. Wsparciem objętych będzie prawie 4,6 mln uczniów.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości chce proponować rozwiązania, które będą “jak najlepsze dla przyszłości całego kraju”. – Znakiem charakterystycznym naszej polityki gospodarczej, polityki społecznej jest właśnie ten bardziej równy, bardziej równomierny, bardziej sprawiedliwy, bardziej solidarny rozwój całego kraju. To jest coś, na co kładziemy ogromny nacisk – mówił. Do współpracy zaprosił również oponentów, którzy “inaczej patrzą na rzeczywistość” – Chcemy przede wszystkim przyciągnąć albo do naszego obozu szeroko rozumianego, obozu PiS, Zjednoczonej Prawicy, obozu patriotycznego, albo też przynajmniej zaprosić do współpracy naszych przeciwników, którzy inaczej patrzą na rzeczywistość też chciałbym zaprosić do współpracy. Na dobrą sprawę Polska jest jedna, ma być jedna, jest naszym wspólnym dobrem – podkreślał Mateusz Morawiecki.

W swoim przemówieniu Prezes Rady Ministrów kilkakrotnie przywoływał Łomżę, w kontekście drogi ekspresowej s61, rozwoju mniejszych uczelni w miastach średniej wielkości oraz wpływu na poprawę jakości życia polskich rodzin rządowego programu 500 plus. – Ten nasz program, który koncentruje się nad tym, żeby Polska była wielka również za 20 lat i za 120 lat, powoli zaczyna przynosić owoce – powiedział dodając, że w 2014 r. Główny Urząd Statystyczny przewidywał liczbę urodzeń w roku 2017 na 340 tys. dzieci, a w rzeczywistości ta liczba przekroczyła 400 tys. Tuż po zakończonym spotkaniu z Mateuszem Morawieckim kilka słów zamienił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

 

UM Łomża

Related posts

8 Thoughts to “Prezydent na spotkaniu z premierem Morawieckim”

 1. sytek

  A wszystko to z kieszeni podatników!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. fghjkl

  Lamusy i tak to kupią 🙂

 3. Czytelnik

  Chrzanowski to najlepszy Prezydent jako był w Łomży.

 4. szoferek

  Czytelnik to na 100% człowiek PiS

 5. Sony123

  Noc nie robić źle,robić jeszcze gorzej. Hipokryci.

 6. Manias

  500+,300+, mieszkanie+ skąd jak kasa RP to tylko długi?!?????????

 7. patriota

  Ja zapłacę TY , spłacisz, my wszyscy za to zapłacimy

 8. Medyk

  Premier w Łomży no klasa

Leave a Comment