„Prędkość” pod kontrolą – działania łomżyńskiej “drogówki”

„Prędkość” pod kontrolą - działania łomżyńskiej "drogówki"

Za główną przyczynę zdarzeń drogowych w dalszym ciągu można uznać nadmierną i niedostosowaną do warunków drogowych, jak też atmosferycznych, prędkość. Wczoraj od godzin rannych na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego przeprowadzone były wzmożone działania Policji „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone w przyszłości i apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Wczoraj, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania pod nazwą „prędkość”. Funkcjonariusze nadzorowali między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzili także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą sprawcy tych zdarzeń. Niestety, w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego.

Do godzin nocnych funkcjonariusze łomżyńskiej „drogówki” skontrolowali 62 pojazdy i ujawnili aż 25 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Wczorajszym rekordzistą okazał się 25 – latek zatrzymany na ulicy Sikorskiego, który za brawurę na drodze stracił prawo jazdy.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment