Pracownicy łomżyńskiej oświaty podzielili się opłatkiem

Pracownicy łomżyńskiej oświaty podzielili się opłatkiem

„Jest taki jeden wieczór w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowią rodzinę, kiedy każdy przeżywa taką chwilę osobliwą, w której czuje się wszystkim bliski” – w duchu chrześcijańskim i rodzinnej atmosfery uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży przywitali wzruszającym i zarazem zabawnym spektaklem słowno – muzycznym gości zebranych w sali gimnastycznej szkoły. W czwartek 14 grudnia „Ekonomik” był gospodarzem corocznej Wigilii Oświatowej, w której udział wzięli dyrektorzy i pracownicy łomżyńskich szkół, przedszkoli, uczelni wyższych oraz placówek i stowarzyszeń oświatowych oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży.

Zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk, która jest odpowiedzialna za sprawy edukacji w mieście, swoje okolicznościowe wystąpienie rozpoczęła od podziękowań skierowanych do wszystkich pracowników szeroko pojmowanej oświaty. – Dziękuję Państwu za miniony rok, który był rokiem bardzo trudnym. Reforma oświaty narzuciła na Państwa wymagania, którym sprostaliście, dzięki czemu łomżyńska edukacja ma się dobrze i wykształcenie naszych dzieci i młodzieży pozostaje na wysokim poziomie. Dziękuję też za serce do dzieci, nie tylko tych zdolnych, które łatwo kochać, ale też do tych, które sprawiają problemy dydaktyczno-wychowawcze – mówiła Agnieszka Muzyk, która słowami księdza Jana Twardowskiego życzyła zebranym rozwiązania wszelkich problemów, zażegnania urazów, wielu mądrości w podejmowaniu codziennych zadań, ale też pokory do życia i wiary w lepsze jutro. – Życzę Państwu wielu łask Bożych oraz świąt spędzonych w rodzinnej i spokojnej atmosferze – dodawała zastępczyni Prezydenta Łomży.

Łomża,spotkanie opłatkowe, oświata,wiadomości Łomża

Życzenia zebranym przekazali też inni goście na czele z ks. bp Tadeuszem Bronakowskim, który przybliżył fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa oraz poświęcił opłatki. – Życzę Państwu błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, dużej ilości dobra i zwykłej ludzkiej życzliwości – mówił Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej. Dyrektor ZSEiO Paweł Drożyner życzył wszystkim dużo siły na Nowy Rok oraz aby był on lepszy od mijającego. Ze względu na obowiązki służbowe w Sejmie RP posłowie Bernardetta Krynicka oraz Lech Antoni Kołakowski przekazali zebranym życzenia świąteczno-noworoczne listownie.

Podczas spotkania opłatkowego Agnieszka Muzyk podkreślała, że coroczna Wigilia Oświatowa jest już tradycją, która pomaga integrować środowisko nauczycieli i pracowników związanych z edukacją. – Odkąd dane mi jest kierować łomżyńską oświatą staram się, aby nasze wspólne spotkania obywały się w różnych szkołach. Każda z łomżyńskich placówek jest tak samo ważna i każda ma wiele do zaoferowania. Chcę abyśmy współpracowali i razem dbali o wykształcenie naszej młodzieży –  podkreślała. Po okolicznych wystąpieniach zebrani goście podzielili się opłatkiem, złożyli sobie indywidualne życzenia oraz wspólnie kolędowali.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment