Powstaną nowe miejsca pracy

Powstaną nowe miejsca pracy
LIBRA-PRINT to kolejna firma, która nabyła działkę inwestycyjną wchodzącą w skład Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do końca 2019 roku powstanie tam zakład produkcyjny, w którym pracę znajdzie co najmniej 25 osób.

Nowy nabywca działa w branży poligraficznej. W przeciągu dwóch lat na zakupionym terenie w rejonie ulic: Spokojnej i Pileckiego, wybuduje nowy zakład produkcyjny. Powstanie tam hala wraz z budynkiem socjalno-administracyjnym. Będzie to zakład nowoczesny, gdyż w  planach jest zakup innowacyjnych linii technologicznych m.in. maszyny do druku w technologii offsetowej i cyfrowej, maszyny do wykańczania introligatorskiego czy urządzenia do produkcji toreb papierowych.

To kolejny przedsiębiorca będzie rozwijał działalność w naszym mieście. Małymi krokami budujemy kapitał przedsiębiorczy Łomży, niezbędny do tego, aby powstawało coraz więcej miejsc pracy – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Jego zastępca Andrzej Garlicki, który zajmuje się sprawami gospodarczymi miasta nie ma wątpliwości, że utworzona pod koniec 2013 r. Podstrefa Łomża SSSE stanowi bardzo ważny element w rozwoju przedsiębiorczości miasta. – Jest to takie “koło zamachowe”, które ją napędza – tłumaczy.

Nieruchomość o powierzchni 1,0426 ha została sprzedana za 668.874 zł brutto. Warto dodać, że LIBRA-PRINT jest firmą z grupy małych przedsiębiorstw. Z tego też względu z racji inwestycji w Podstrefie Łomża SSE będzie mogła skorzystać z pomocy publicznej w formie zwolnień z podatku dochodowego. Takie zwolnienie przysługuje z tytułu kosztów nowej inwestycji lub nowych miejsc pracy. W tym przypadku wyniesie ono 70 proc. Na mocy ulg wprowadzonych prze Prezydenta Chrzanowskiego firma może również być zwolniona z podatku od nieruchomości.

Łączna powierzchnia terenów inwestycyjnych w Podstrefie Łomża SSSE wynosi blisko 7,7 ha. LIBRA-PRINT jest już piątą firmą, która zdecydowała się tam zainwestować. Do zagospodarowania pozostała jeszcze jedna nieruchomość o pow. 2,4776 ha, położna przy ul. Ciepłej.

Źródło: UM Łomża

Related posts

One Thought to “Powstaną nowe miejsca pracy”

  1. adi

    25 osób to ja biorę do ochrony prezesa..Co to kur..na za firma co zatrudni 25osób? Jak wy się ludzie nie wstydzicie??

Leave a Comment