Potańcówki wielopokoleniowe z zespołem Tabor

Potańcówki wielopokoleniowe z zespołem Tabor

Tańce przy pięknej słonecznej pogodzie i muzyka sprzed lat w wykonaniu łomżyńskiego zespołu Tabor. Tak wyglądało niedzielne popołudnie na bulwarach nadnarwiańskich. – Bawimy się znakomicie – mówił jeden z mieszkańców osiedla Południe, który przybył potańczyć ze swoimi przyjaciółmi.

Zespół Tabor powstał w czerwcu tego roku i ma na swoim koncie już ponad 30 występów. Tworzą go ludzie z pasją. Jedną z założycielek jest Teresa Dzięgielewska, która 5 lata temu przeniosła się do Łomży z Kolna. Śpiewa i gra na tamburynie. Członkowie zespołu szczególne podziękowania kierują w stronę prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. – Jest to wspaniały człowiek, skromny i kulturalny. Dziękujemy mu za okazane wsparcie, bo dzięki temu możemy dziś grać i bawić łomżyńską publiczność – chwali prezydenta Teresa Dzięgielewska. Grający na saksofonie Stanisław Kruczewski dodaje, że widząc tłumy bawiących się “aż chce się grać”. Za miejskie pieniądze zespół kupił stroje oraz sprzęt nagłaśniający, otrzymuje też wsparcie na drobny poczęstunek dla uczestników zabaw.

Łomżyńscy muzycy uatrakcyjniają swoimi występami letnią ofertę terenów sportowo-rekreacyjnych nad Narwią. Ich muzyki będzie można posłuchać w każdą niedzielę w godzinach 16.00-17.30 do końca września.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment