Ponad 30 mln zł na łomżyńskie drogi

pieniądze łomża

Długo oczekiwane inwestycje drogowe będą zrealizowane dzięki środkom unijnym przyznanym decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego. Kwota 30 mln 188 tys. 286 zł przeznaczona zostanie na cztery łomżyńskie drogi: Zawadzką, Nowogrodzką, Poligonową i Glogera. To już w sumie około 45 mln zł, które tylko w tym roku władzom Łomży udało się pozyskać na budowę i modernizacje dróg w mieście.

Największe dofinansowanie, w wysokości około 18 mln zł, dotyczy ulicy Zawadzkiej. – Jej nowy odcinek połączy ul. Przykoszarową i Szosę do Mężenina otwierając nowe tereny zabudowy mieszkaniowej wielo- i jednorodzinnej – informuje zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, dodając, że w ramach prowadzonych prac wybudowana zostanie sieć kanalizacyjna i ciepłownicza, powstaną nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. Jego zdaniem budowa drogi przyczyni się do rozwiązania problemów komunikacyjnych wynikających z intensywnej rozbudowy tej części miasta. Warto też dodać, że zrefundowana zostanie również część kosztów związanych z modernizacją niedawno oddanego do użytku odcinka tej drogi od ul. Piłsudskiego do ul. Przykoszarowej.
Ulica Poligonowa będzie z kolei realizacją długoletnich oczekiwań wielu przedsiębiorców. – Usytuowane są przy niej duże łomżyńskie firmy, do których dojeżdża wielu pracowników. Ta inwestycja będzie więc ukłonem w kierunku naszych przedsiębiorców i realizacją zadań z programu rozwoju przedsiębiorczości – mówi Andrzej Garlicki.
Ulica Nowogrodzka jest ważną drogą wyjazdową z miasta. – Jej przebudowa jest konieczna i od wielu lat oczekiwana przez mieszkańców, podobnie jak ul. Glogera. Zepnie ona ulicę Nowogrodzką z ul. Wojska Polskiego, znacząco wpływając na poprawę komunikacji w tej części miasta – ocenia zastępca Prezydenta Łomży ds. gospodarczych.
Andrzej Garlicki nie ukrywa, że prace nad tymi czterema wnioskami o łącznej wartości 39,3 mln zł prowadzone były dynamicznie i jak widać skutecznie. – Dlatego z wielką satysfakcją przyjąłem decyzję Zarządu Województwa Podlaskiego przyznającą nam dofinansowanie na te inwestycje drogowe, gdyż w znaczący sposób poprawią one komunikację i wpłyną na komfort użytkowania dróg w naszym mieście.
Swojemu zastępcy wtóruje Prezydent Mariusz Chrzanowski. – Dzięki kolejnym środkom będą możliwe następne remonty oraz budowa nowej drogi, co pozytywnie wpłynie na stan infrastruktury drogowej w mieście oraz bezpieczeństwo na naszych ulicach – nie kryje zadowolenia. Zwraca również uwagę, że w tej kadencji poczynione zostały duże inwestycje drogowe, co jest szczególnie widoczne, gdy poruszamy się po Łomży. – Dotychczasowe prace objęły nie tylko główne ulice jak Zawadzka, Sikorskiego czy Szosa Zambrowska, ale również osiedlowe np. Kopernika, Krzywe Koło, Piaski, Podleśna, Studencka oraz Wiosenna, a także liczne chodniki i parkingi – dodaje Prezydent Mariusz Chrzanowski.
Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu Miasto Łomża otrzymało 15 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na przebudowę układu komunikacyjnego Łomży w ciągu drogi krajowej nr 63. Zadanie obejmowało remont ulicy Sikorskiego na odcinkach od ul. Wyszyńskiego do Al. Legionów oraz od Al. Legionów do ul. Wojska Polskiego, a także rozbudowę Szosy Zambrowskiej między rondem Lutosławskiego i skrzyżowaniem z ul. Ks. Anny. Łącznie daje to 45 milionów złotych, które w tym roku zostały pozyskane ze środków unijnych na przebudowy dróg w Łomży.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment