Polskie piłkarki rozpoczynają zgrupowanie w Łomży

Reprezentacje Polski i Litwy kobiet zagrają w Łomży!
Za nieco ponad tydzień 12 czerwca odbędzie się w naszym mieście mecz seniorskich reprezentacji kobiet Polski i Litwy. Polskie piłkarki przyjeżdżają nad Narew już w niedzielę i przez tydzień będą trenowały na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Polki przygotowują się do dwóch spotkań. Oprócz meczu z Litwą w planach mają jeszcze towarzyski pojedynek z reprezentacją Ukrainy, który odbędzie się 8 czerwca pod Kijowem. W kadrze nie brakuje zawodniczek występujących na co dzień w czołowych europejskich klubach. Z powodu kontuzji wypadła z niej niestety tegoroczna finalistka Ligi Mistrzyń, bramkarka Paris Saint-Germain Katarzyna Kiedrzynek. Kapitan reprezentacji Polski ma poddać się w najbliższym czasie artroskopii kolana. Nad Narew przyjadą za to Ewa Pajor i Agata Tarczyńska, mistrzynie Niemiec z VfL Wolfsburg. Nie zabraknie również piłkarek mistrza Polski Medyka Konin – Anny Szymańskiej, Katarzyny Daleszczyk czy Agaty Guściory.

Kadra na mecze z Ukrainą i Litwą: Katarzyna Daleszczyk (KKPK Medyk Konin), Dominika Dereń (AZS PWSZ Wałbrzych), Paulina Dudek (KKPK Medyk Konin), Anna Gawrońska (KKPK Medyk Konin), Natasza Górnicka (GKS Górnik Łęczna), Dagmara Grad (KKPK Medyk Konin), Gabriela Grzywińska (GKS Górnik Łęczna), Agata Guściora (KKPK Medyk Konin), Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Anna Palińska (GKS Górnik Łęczna), Sandra Sałata (KKPK Medyk Konin), Aleksandra Sikora (KKPK Medyk Konin), Jolanta Siwińska (FFC Turbine Potsdam), Anna Sznyrowska (GKS Górnik Łęczna),Anna Szymańska (KKPK Medyk Konin), Agata Tarczyńska (VfL Wolfsburg), Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź), Joanna Wróblewska (AZS Wrocław), Emilia Zdunek (GKS Górnik Łęczna).

Mecz Polska–Litwa zostanie rozegrany 12 czerwca na stadionie miejskim przy ul. Zjazd. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Wstęp wolny.

Related posts

Leave a Comment