Polowa zamknięta dla ruchu samochodowego

Polowa zamknięta dla ruchu samochodowego
W czwartek 6 lipca br. planowane jest rozpoczęcie robót drogowych na odcinku ulicy Polowej od Alei Legionów do Rond Hanki Bielickiej. W ramach prac wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, rondo na skrzyżowaniu z ulicą Sadową, kanalizacja deszczowa, wodociągowa, oświetlenie, ciągi piesze i rowerowe. Ich realizacja wymaga całkowitego zamknięcia dla ruchu remontowanego odcinka.

W związku z całkowitym zamknięciem dla ruchu ulicy Polowej na odcinku od Al. Legionów do Rond Hanki Bileckiej, wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na ulicach Sienkiewicza i Sadowej. Będą to drogi bez przejazdu (tzw. „ślepe”) z możliwością wjazdu i wyjazdu z ulicy Dwornej. Ruch dwukierunkowy wprowadzony zostanie tymczasowo także na ul. Kopernika w celu właściwej obsługi komunikacyjnej os. Bohaterów Monte Cassino.
W związku z prowadzonymi pracami drogowymi na ul. Polowej zostaną zamknięte przystanki komunikacji miejskiej nr 38 przy Sądzie Rejonowym i nr 39 przy Parku Biskupa. Autobusy linii nr 2, 8, 10, 12 będą kursowały objazdem przez ulicę Al. Legionów z pominięciem ul. Rządowej, ul. Giełczyńskiej oraz ul. Polowej. Dojazd na Stary Rynek z Os. Południe możliwy będzie liniami 10 i 13, zaś dojazd na Os. Południe ze Starego Rynku liniami 8 oraz 13.
Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej klasy Z Nr 2604B w Łomży (ulic: Szosa Zambrowska i Polowa) na odcinku od ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego w podziale na dwa odcinki: odcinek I od ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. 3 Maja od km 0+000,00 do km do km 0+916,50 oraz odcinek II od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego od km 0+916,50 do km 1+165,50”. Koszt jego realizacji wynosi 6,5 mln złotych, z czego ponad 2,8 mln zł to dofinansowania w ramach “Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

 

Źródło: UM

Related posts

Leave a Comment