Policyjny turniej w „budowlance” [FOTO & VIDEO]

Policyjny turniej w „budowlance” [FOTO & VIDEO]

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji zorganizowali turniej sportowy dla klas policyjnych z ZSTiO nr 4 w Łomży. Pod czujnym okiem policjantów, młodzież miała okazję m.in. spróbować sił w torze przeszkód jaki obowiązuje przy procedurze naboru do służby w Policji. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach realizowanej współpracy pomiędzy szkołą a Komendą Miejską Policji w Łomży.

Wczoraj w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży odbyła się I edycja turnieju pn. „Policjant – zawód przyszłości”. Do rywalizacji w dwóch etapach szkolnego konkursu stanęli uczniowie klas policyjnych. Zarówno test wiedzy jak i tor sprawnościowy, poprzedzone były szczegółowym instruktażem funkcjonariuszy czuwających nad przebiegiem sportowej rywalizacji. Dodatkowo przeprowadzona została prelekcja na temat bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wyjazdów zarobkowych oraz szkodliwości i prawnych skutków korzystania z zabronionych środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy.

Policjanci odpowiadali też na pytania związane ze swoim zawodem oraz zachęcali młodzież do wstąpienia w swoje szeregi. Turniejowe zmagania zwieńczyło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Inicjatywa będzie kontynuowana.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

KMP Łomża

Related posts

One Thought to “Policyjny turniej w „budowlance” [FOTO & VIDEO]”

  1. Czytelnik

    Policja ostatnimi czasy staje się bardziej ludzka.

Leave a Comment