Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują o rozwagę i trzeźwość umysłu. Siadając za kierownicę “na podwójnym gazie” narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy kierowcy nadal decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego łożyńskiej komendy Policji tylko wczoraj zatrzymali dwóch takich kierowców. Około godziny 18.00, w gminie Zbójna mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Badanie alkomatem 49-latka wykazało, że miał on ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Okazało sie również, że mężczyźnie nie przeszkadzał fakt, że do 2023 roku ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 49-latek noc spędził w policyjnym areszcie.

Drugi kierujący, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu, został zatrzymany około godziny 20.20 w Piątnicy. 35–letni obywatel Białorusi wsiadł za kierownicę pojazdu ciężarowego mimo tego, że wcześniej spożywał alkohol. Okazało się, że ma on prawie 2,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i noc spędził w policyjnym areszcie.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment