Policjanci sprawdzą swoje umiejętności

Policjanci sprawdzą swoje umiejętności

Za niespełna tydzień w dniach 25-27 kwietnia odbędą się w naszym mieście Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. Jednym ze współorganizatorów tego przedsięwzięcia jest Urząd Miejski w Łomży. Szczegóły poznaliśmy podczas zorganizowanego w Ratuszu briefingu prasowego.

Organizatorem zawodów jest Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku przy współudziale Urzędu Miejskiego w Łomży, Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Do rywalizacji przystąpi 17 dwuosobowych patroli rowerowych, reprezentujących wszystkie garnizony polskiej Policji. Zawody składać się będą z czterech etapów: testu wiedzy policyjnej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wyścigu patroli rowerowych i rowerowej sztafety biatlonowej. Start i metę przewidziano na Bulwarach Łomżyńskich. – Policjanci będą mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności i wiedzy oraz wymiany doświadczeń – mówił podinspektor Wojciech Snopko, ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Nadkomisarz Marek Sienkiewicz, Komendant Miejski Policji w Łomży podziękował prezydentowi miasta Mariuszowi Chrzanowskiemu za kolejną wspólną inicjatywę.

– Będzie to z pewnością dobra promocja naszego miasta – powiedział włodarz miasta nad Narwią, zapraszając również na organizowany 26 kwietnia w Porcie Łomża w godzinach 16.00-21.00 piknik rodzinny w ramach inauguracji Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej ŁoKeR. Jego głównym punktem będzie wyścig rowerowy dla mieszkańców. Nie zabraknie również koncertów, kuchni polowej i miasteczka ruchu drogowego, w którym będą promowane zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment