Policjanci opowiadali o swojej służbie

Policjanci opowiadali o swojej służbie

Młodzież z klas mundurowych odwiedziła Komendę Miejską Policji w Łomży. W ramach zajęć młodzi ludzie mogli zobaczyć pracę dyżurnych na stanowisku kierowania i dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy z łomżyńskiej jednostki.

Uczniowie klas mundurowych z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, odwiedzili wczoraj Komendę Miejską Policji w Łomży. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca łomżyńskich policjantów. Wizyta rozpoczęła się w holu budynku komendy, gdzie omówiona została struktura organizacyjna całej jednostki. Potem policjanci przedstawili zadania i specyfikę służby dyżurnych na stanowisku kierowania. Na placu przed komendą, słuchacze mogli porozmawiać z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie  z policyjnym psem służbowym oraz jego opiekunem. Policjant – przewodnik opowiedział o tym, jak wygląda jego codzienna służba.

Nieco później, chętni mogli wcielić się także w rolę technika kryminalistyki i spróbować swoich sił w daktyloskopii. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie przedmioty znajdują się w walizce zabieranej na miejsce zdarzenia oraz jak wygląda praca tego funkcjonariusza. O swoich zadaniach opowiedziały również funkcjonariuszki Wydziału Prewencji. Policjanci zachęcali młodych ludzie do tego, aby kontynuowali swoje zainteresowania związane ze służbami mundurowymi i w przyszłości wstąpili w szeregi policyjnej formacji. Zainteresowanych, zaproszono do zapoznania się z informacjami dotyczącymi naboru, które znajdują się na stronie Komendy Miejskiej Policji w Łomży w zakładce REKRUTACJA.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment