Podsumowano łomżyńskie święto “królowej sportu”

Podsumowano łomżyńskie święto "królowej sportu"
IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny “Prefbet Śniadowo” Łomża przeszedł już do historii. We wtorek 13 czerwca w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się specjalna konferencja prasowa podsumowująca to sportowe wydarzenie. – Takiej imprezy lekkoatletycznej w Łomży jeszcze nie było – podkreślał Andrzej Korytkowski, główny organizator mityngu i prezes LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża.

Czwarta edycja została zorganizowana z wielkim rozmachem. Do Łomży zjechało blisko 300 lekkoatletów z różnych stron świata, nawet tak egzotycznych jak Erytrea. – Myślę, że takiej imprezy lekkoatletycznej nad Narwią jeszcze nie było, prawdopodobnie także i w całym województwie. Jeżeli chodzi o oprawę, narodowości, poziom, to uważam, że nie mamy się czego wstydzić – mówił Korytkowski, człowiek instytucja, bez którego trudno sobie wyobrazić łomżyńską lekkoatletykę. – Mityng zorganizowaliśmy właściwie w jeden miesiąc. Na pewno mamy jeszcze nad czym pracować. Wiemy już jednak na co zwrócić uwagę, by za rok było jeszcze lepiej – dodawał.

IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny "Prefbet Śniadowo" Łomża

W tegoroczną organizację mityngu włączyło się także Miasto Łomża, przeznaczając na ten cel kwotę 10 tys. zł. Podsumowując lekkoatletyczne zawody Prezydent Mariusz Chrzanowski szczególne słowa kierował w stronę Korytkowskiego. – Jest to człowiek, który swoją osobowością i zaangażowaniem przyczynia się do tego, że poziom tego mityngu z roku na rok wzrasta. To, że do Łomży przyjechało tylu znakomitych lekkoatletów jest wielkim wyczynem i ogromnym sukcesem – podkreślał gospodarz miasta. –  Mityng, stale buduje swój prestiż. Mam nadzieję, że za rok, kiedy obchodzić będziemy 600. lecie nadania praw miejskich Łomży, również uda się zaprosić znane osobistości ze świata sportu. Może włączymy kilka konkurencji, które bezpośrednio odwoływałyby się do jubileuszu? – pytał retorycznie Prezydent Chrzanowski, podając za przykład m.in. bieg na 600 metrów czy przyznanie specjalnej nagrody za skok o tyczce na wysokość 600 cm. – Tych pomysłów jest sporo, ale mając taką osobę jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo – zakończył. Włodarz miasta podziękował również firmie Prefbet Śniadowo, która od lat wspiera lokalną lekkoatletykę.

IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny "Prefbet Śniadowo" Łomża

Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe, gdyż zbiegło się z dwoma jubileuszami: 25-leciem istnienia firmy Prefbet Śniadowo oraz 18-leciem powstania LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Ta impreza przekroczyła nasze wyobrażenia. Oglądaliśmy zawodników, których na co dzień widujemy w telewizji podczas transmisji różnych zawodów. Było to prawdziwe święto sportu. Cieszę się, że mogliśmy w taki wspaniały sposób obchodzić srebrny jubileusz naszej firmy – podsumował wydarzenie dyrektor ds. marketingu w Prefbecie Śniadowo Michał Szczepankowski.

Na zakończenie konferencji Andrzej Korytkowski przekazał osobom najbardziej zaangażowanym przy organizacji mityngu specjalne numerki startowe. Otrzymali je Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, trener zapasów Karol Łebkowski oraz fizjoterapeuta Krzysztof Piszczatowski.

 

Źródło: UM

Related posts

Leave a Comment