Podlascy terytorialsi mistrzami WOT w siatkówkę

Podlascy terytorialsi mistrzami WOT w siatkówkę

W Białymstoku zakończyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Piłce Siatkowej. Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła pierwsze miejsce.

Zawody były rozgrywane 15-16 września na terenie kompleksu wojskowego w Białymstoku. Startowało pięć zespołów reprezentujących brygady Obrony Terytorialnej z: Podlasia (1PBOT), Lubelszczyzny (2LBOT), Podkarpacia (3PBOT), Warmii i Mazur (4W-MBOT) oraz północnego Mazowsza (5MBOT). „Rywalizacja o tytuł mistrzowski odbyła się między brygadami z Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia. Zasadnicze mecze, jak się okazało, rozegrane zostały pierwszego dnia, ale przyjęty system rozgrywek („każdy z każdym”) i system punktacji spowodowały, że o mistrzostwie decydował wynik ostatniego meczu” – mówi kapitan reprezentacji 1PBOT kpt. Leszek Chodnicki. 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej wygrała swoje wszystkie spotkania. Spośród czterech rozgrywanych meczy dla reprezentacji 1PBOT najtrudniejszym był mecz otwarcia z drużyną 3 Podkarpackiej Brygady OT. „Doświadczenia z mistrzostw WOT w pozostałych dyscyplinach sugerowały, że będzie to najtrudniejszy rywal” – dodaje kpt. Chodnicki.  Ostatecznie podlascy Terytorialsi wygrali to spotkanie po tie-breaku.

Drugi mecz żołnierze 1PBOT rozpoczęli niezbyt udanie. Pierwszy set wygrała reprezentacja lubelskiej brygady, ale w drugim secie podlascy Terytorialsi opanowali sytuację, doprowadzili do remisu i także wygrali po tie-breaku. W meczach z drużynami 4W-MBOT i 5MBOT zespół 1PBOT od początku kontrolował sytuację i wygrał je nie tracąc żadnego seta. Zwycięstwo reprezentacji 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest tym bardziej szczególne, że była ona organizatorem zawodów. W drużynie 1PBOT znaleźli się żołnierze zawodowi oraz żołnierze OT z batalionów w Łomży i Suwałkach. “Najważniejsze indywidualności Mistrzostw to Jacek Gościński (1PBOT) – atak, Mateusz Rzeźnik (2LBOT) – wszechstronność i MVP Mistrzostw – Jakub Woś (3PBOT) – rozegranie” – wskazuje kpt. Leszek Chodnicki. To już drugie mistrzostwa WOT, w których podlascy Terytorialsi zajmują pierwsze miejsce. W kwietniu reprezentacja 1PBOT wygrała zawody w biegach przełajowych.

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” została powołana w pierwszym etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest województwo podlaskie. Szkolenia kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej w 1PBOT rozpoczynają się 5 października i 24 listopada. Z uwagi na kilkuetapowy proces rekrutacji ochotnicy już teraz powinni zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień w swojej okolicy. Zasady rekrutacji opisane są także na stronie: www.terytorialsi.mil.pl.

 

1PBOT

Related posts

Leave a Comment