Pobiegną dla dzieci

Pobiegną dla dzieci

Ruszyły już zapisy do 4. edycji PKO Biegu Charytatywnego pod hasłem “Pomagamy z każdym krokiem”. Uczestnicy wystartują 15 września o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Swoją drużynę wystawi miedzy innymi Urząd Miejski w Łomży na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim. Inicjatywie przyświeca szczytny cel, jakim jest pomoc w dożywianiu dzieci.

PKO Bieg Charytatywny odbędzie się jednocześnie na 12 stadionach lekkoatletycznych w kraju. W naszym mieście po raz trzeci. Początkowo gospodarzem tego szczytnego wydarzenia miał być Białystok. Jednak zaangażowanie prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego, który w marcu osobiście rozmawiał w tej sprawie w siedzibie PKO w Warszawie, sprawiło, że zawodnicy pobiegną nad Narwią. – Ta ogromna determinacja spowodowała, że podjęliśmy taką decyzję. Nie bez znaczenia był też fakt, że w dwóch poprzednich edycjach Łomża wywiązała się z zadania znakomicie – podkreśla Marta Konpoka, dyrektor biura PKO Bank Polski.

Zadaniem pięcioosobowych zespołów będzie pokonanie jak największej ilości okrążeni w przeciągu jednej godziny. Aktywność biegaczy zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskaną w ten sposób kwotę Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na posiłki dla najmłodszych. Może ona wynieść maksymalnie 50 tys. zł na każdą lokalizację, a jej ostateczna wysokość uzależniona będzie od liczby pokonanych okrążeń. W Łomży ta pomoc trafi do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. – Połączenie sportu ze szczytnym celem, to piękna idea, którą warto wspierać. Takie wydarzenia integrują również lokalną społeczność – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski. Włodarz miasta już zadeklarował swój udział w imprezie. Nie będzie to jego pierwszy start, bo biegał już w poprzednich edycjach.

Warto dodać, że przed startem dorosłych, o godz. 10.00 na tych samych stadionach odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. One także przyczynią się do wsparcia swoich rówieśników. Na tym jednak nie koniec, bo w tym roku pomagać mogą także kibice. Wystarczy stworzyć własną strefę kibicowania. Liczną, barwną, głośną, wyróżniającą się od innych. Najlepsze zespoły będą nagradzane. Zwycięska drużyna będzie mogła wskazać cel na jaki Fundacja PKO Banku Polski przekaże dodatkowe 10 tys. zł. Jak informują organizatorzy w zeszłorocznej edycji ponad 6 400 osób w całym kraju pokonało blisko 31 tys. okrążeń. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się przekazać 653 tys. zł dla najbardziej potrzebujących.

Limit uczestników w biegu głównym to 70 drużyn na stadion. Opłata startowa wynosi 50 zł od drużyny, czyli 10 zł od osoby. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji dotyczących 2. PKO Biegu Charytatywnego dostępny jest na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment