Plastyczne sukcesy podopiecznych MDK-DŚT

Plastyczne sukcesy podopiecznych MDK-DŚT
Trzynastoletnia Martyna Jankowska, podopieczna Pracowni Plastycznej MDK-DŚT zdobyła wyróżnienie w II Międzynarodowym Biennale na Małą Formę Graficzną “Między czernią a bielą”. Ponadto na wystawę pokonkursową zakwalifikowane zostały linoryty Kingi Solińskiej, Wiktorii Winko i Mai Przestrzelskiej.

Tematem tegorocznej edycji były “Elfy, skrzaty i wróżki, czyli dobre duszki”. Na biennale wpłynęło 1393 prace z różnych stron świata, m.in. Chin, Indii, Tajlandii, Rosji, Kazachstanu, Izraela, USA i Polski. Jury przy wyborze prac kierowało się warsztatem graficznym oraz ciekawym podejściem do tematu konkursu. Wiem, że zgłoszone prace prezentowały wysoki poziom, dlatego jestem dumna, że młode Łomżynianki znalazły się w gronie najlepszych. Organizatorem biennale jest Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku.

Julia Borkowicz (18 lat) zdobyła II Nagrodę w 17 Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Człowiek w ruchu”. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach, który poprzez konkurs chciał zwrócić uwagę uczestnikom na różne zachowania i formy aktywności ludzi (taniec, teatr, cyrk, sport, rekreacja itp. ) Na konkurs wpłynęło 1443  prace z 208 placówek kultury i oświatowych. Jury oceniając prace kierowało się autentycznością i szczerością wypowiedzi, radością, żywiołowością i wyobraźnią w prezentacji własnego świata barw i form plastycznych.

Izabela Czerwińska (11 lat) zdobyła I Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Piękno drzemiące w wulkanach”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Złota i Złotoryjski Ośrodek Kultury w Złotoryi. Na konkurs wpłynęło 426 prac z całej Polski. Uczestnicy konkursu musieli skupić się na procesie geologicznym wulkanu, jego wyglądzie podczas erupcji, śladach i efektach pozostałości wulkanicznej itp. Iza w swojej pracy pokazała wybuch wulkanu, który zniszczył domy, samochody, rośliny znajdujące się na drodze wyciekającej, gorącej lawy. Laureatka jest uczestnikiem zajęć w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT, a pracę wykonała pod kierunkiem Anny Bureś.

 

Źródło: MDK-DŚT

Related posts

Leave a Comment