Piotr Łobodziński ponownie najlepszy na świecie

Piotr Łobodziński ponownie najlepszy na świecie

Łomżyński schodobiegacz przywiózł złoty medal z Mistrzostw Świata, które odbyły się w sobotę 5 maja w Tajpej. Najlepsi towerrunerzy zmagali w najwyższym budynku na Tajwanie – biurowcu Taipei 101.

Zawody składały się z dwóch biegów. Najpierw do 35 piętra, następnie do 91. W obu przypadkach biegacz z Łomży okazał się najlepszy i dość pewnie wygrał całe zawody potwierdzając swoją światową dominację w tej dyscyplinie. Drugie miejsce przypadło reprezentantowi Niemiec Christianowi Riedlowi, brąz zdobył Kolumbijczyk Frank Nicolas Carreno.

– Cieszę się niezmiernie z obrony tytułu. Nie wiem co było trudniejsze, zdobyć złoto 3 lata temu, czy teraz. Na pewno byłem głównym faworytem, ale to nie ułatwia zadania. Było trochę stresu i nieprzespana noc, ale skończyło się szczęśliwie. Ostatnie miesiące przygotowywałem się specjalnie pod te MŚ. Forma przyszła w odpowiednim momencie i potwierdziłem, że jestem najlepszym schodobiegaczem na świecie – powiedział zwycięzca po pokonaniu ostatniego schodka.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Australijka – Suzy Walsham. Dobrze zaprezentowały się Polki, Czwarta była Dominika Wiśniewska reprezentująca barwy SKB Kraśnik. Wysokie 7. miejsce zajęła Iwona Wicha, nowy nabytek łomżyńskiego klubu.

Wyniki:

mężczyźni

1. Piotr Lobodzinski POL 560
2. Christian Riedl GER 475
3. Frank Nicolas Carreno COL 455
4. Ryoji Watanabe JAP 400
5. Mark Bourne AUS 380
6. Goerge Heimann GER 335
7. Jakob Mayer AUT 320

kobiety

1. Suzanne Walsham AUS 560
2. Valentina Belotti ITA 475
3. Zuzana Krchova CZE 475
4. Dominika Wisniewska-Ulfik POL 395
5. Muhua Jian CHN 365
6. Cindy Harris USA 365
7. Iwona Wicha POL 335

Related posts

Leave a Comment