Piłkarski Turniej Czterech Narodów w Łomży

Piłkarski Turniej Czterech Narodów w Łomży

Niemałe emocje piłkarskie czekają łomżyńskich kibiców tej wiosny. Od 31 marca do 4 kwietnia na stadionie przy ul. Zjazd zostaną rozegrane dwa mecze w ramach Turnieju Czterech Narodów. W rywalizacji wezmą udział reprezentacje U-16: Polski, Grecji, Kolumbii i Turcji.

– Szykuje się nam bardzo ciekawa impreza piłkarska, bo przyjazd jakiejkolwiek drużyny reprezentacji Polski wzbudza zawsze emocje. Będzie to również dobra promocja Łomży – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając doskonałą współpracę z Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej. Międzypaństwowe mecze nad Narwią rozgrywane są już bowiem od jakiegoś czasu. Trzy lata temu na stadionie przy ulicy Zjazd gościła kadra U-15, zaś w 2017 roku rozegrała tam swój mecz pierwsza reprezentacja Polski kobiet.

Turniej Czterech Narodów to cykliczna impreza piłkarska organizowana przez UEFA. Zmagania mają charakter towarzyski i odbywają się na boiskach całej Europy. Mecze zostaną rozegrane w Łomży, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem. W każdym z tych miast kibice obejrzą po 2 pojedynki, w tym jeden reprezentacji Polski prowadzonej przez Marcina Dornę.

– Łomża jest dobrym i sprawdzonym już miejscem do rozgrywania meczów międzypaństwowych na poziomie reprezentacyjnym. Jest tu świetna infrastruktura i zaplecze – mówi Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego ZPN. Szef podlaskiej piłki zaznacza bardzo dobrą współpracę z władzami naszego miasta.

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment