Piknik organizacji pozarządowych

Piknik organizacji pozarządowych Łomża
W sobotę 2 czerwca na bulwarach nadnarwiańskich odbył się trzeci piknik organizacji pozarządowych. W imprezie zorganizowanej przez Federację dla Łomży wzięło udział ponad 20 organizacji, które przedstawiały swoje dokonania i pomysły na przyszłe działania, a także zachęcały mieszkańców do społecznej aktywności.

Atrakcji nie brakowało, zarówno dla starszych, jak i młodszych. Grupa Przestrzeń ECO-Kultury zorganizowała zajęcia z ekologii. Z Fundacją Czas Lokalny można było zgłębić tajniki garncarstwa. Uczestnicy poznali ponadto podstawy nurkowania, do czego zachęcali członkowie Klubu “Podwodny Jeleń”. Z kolei Monika Szelążek-Pikulińska pomagała odstresować się za pomocą intuicyjnego malowania metodą “Vedic Art”. Były również rodzinne rozgrywki sportowe, podstawy pierwszej pomocy.

Piknik organizacji pozarządowych

Wśród kolorowych namiotów także Urząd Miejski miał swoje stoisko. Pracownicy Centrum Współdziałania Społecznego rozdawali najmłodszym kolorowe baloniki, pyszne słodkości oraz zachęcali do kolorowania Łomży na malowankach Grzegorza Gwizdona. Na stoisku można było zaczerpnąć informacji na temat Lokalnego Programu Rewitalizacji Łomży czy nowych zasadach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment