Pijany kierowca MAN – a i zatrzymane dowody rejestracyjne

Policja szuka świadków zdarzenia drogowego z udziałem nieletniej dziewczynki

Łomżyńscy policjanci w miniony weekend zatrzymali kolejnego kierowcę, który był pod wpływem alkoholu. Zatrzymali też 10 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi apelują o zachowanie rozwagi i trzeźwego umysłu. Siadając za kierownicę po alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. W minioną sobotę tuż po godzinie 15.00 w Piątnicy funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki MAN. Jak się okazało, 21 – letni mieszkaniec Ciechanowa był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej komendy w miniony weekend zatrzymali kierowcom 10 dowodów rejestracyjnych. W większości powodem zatrzymania dokumentu były stwierdzane usterki związane z wyciekiem płynów eksploatacyjnych bądź też braki aktualnych badań technicznych. Funkcjonariuszom zgłoszono 4 kolizje drogowe. Wśród przyczyn tego typu zdarzeń policjanci wskazywali najczęściej nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Mundurowi przypominają, że chwila nieuwagi czy też nieprzemyślane manewry mogą zakończyć się co najmniej nieprzyjemną w skutkach stłuczką.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment